Browse By

Yarın İzmir de Coskular Bir Arada..!! Miting ve Şampiyonluk..!

Spread the love

izmirİzmir… Yaşadığım sehir.. Havasını soludugum suyunu içtiğim ekmeğimi kazandığım kızını sevdiğim cocukluğum gencliğimin gcetiği ve halen gecmekte oldugu Ege nin en guzeli gözbebeği insanı guzel insanı sıcak havası guzel havası tatlı guzel sehrim. Ne mutlu toprağına basana… Bu guzel sehşr ayrıca Turkiye’nin demokrasi başkentidir. İnsanı hosgoruludur kültürlüdür demokrattır.. İnsanı sever sıcak kanlıdır kolay kaynasır.. Havasından mı suyundan mı bilinmez bu boyledir..  Bircok yonden tabanda birbirine zıt bircok seyi sadece burada gorebilirsiniz . Mesela turbanlı bir kız ile askılı altta kot pantolunlu bir kızı yanyana gezerken, varoş mahalle cocugu ile zengin semt cocugunu aynı mekanda aynı masada şakalasırken, 100 metre arayla birahane ve mescidi… Oruc tutan ile ramazanda elinde cayı ile oturanı .. 18 lik delikanlı ile kız arkadası ile otururken samimi sahilde hemen yanında ak sakallı amcayı.. Kimse kimseye bana ters diye kötu tepki gostermez hosgorur.. Kimse kimseni fikri yanlış diye şiddet kullanmaz.. Hosgörü ve saygı üst safhadadır. Cunku İzmir Kültürlüdür. Hic tanımadığınız bir ile en fazla 5 dk sonra cok koyu bir sohbete girebilirsiniz cunku izmirli sıcak kanlıdır ..  Bu guzel sehir yarın cok buyuk iki coskuyu koynunda agırlayacak..

bayrakBirincisi Cumhuriyete Saygı mitingi .. Son zamanlardaki Laikliğe ve cumhuriyet ilkelerine olan derinden ve sistemli hareketlere tepki olarak ilk olarak Ankara Tandoğan Mitingi sonraki İstanbul Çağlayan Mitinginden sonra şimdide Cumhuriyet tarihinin en yuksek katılımlı olması beklenen ve de İzmir’in adına tarihine ve de Demokratlığna yakısır bir miting duzenlenecek.. En az 2 milyon insan 2 milyon yurtsever katılacak bu mitinge.. Ellerinde bayraklarla dolduracaklar Alsancaktan Konağa Gundoğdu meydanını ve diyecekler ki ” Biz daha ölmedik bizler varken asla Turkiye Karanlığa ve yobazlığa teslim olmayacak” Bizler buradayken kimse Cumhuriyetin temellerine dinamait atamayacak diye haykırılcak. Gercekten de muhtesem bir goruntu olacak yarın.. Turkiye Cumhuryeti tarihi yazacak bu mitingi. Atatürk ün Kubilay ın ruhu rahata erecek yarın… 

Bugunki Bornova da yapılan yobaz ve kalles bombalama olayı sucu olmayan sıradan insana atılmış bomba bile bunu engelleyemeyecek aksine bu tepkiyi daha da arttıracaktır. Herkesin gozu kara olacak. Kimse bizi sindiremez denilecek. Gunduz 12 de başlayacak miting sanatcılarında katılımıyla saat 16 da sona erecek . Buradan tum izmir ve Cumhuriyete sahip cıkan aydın insanları mitinge davet etmek siterim.Bu coskudan uzak kalmayın..”

fenerbahceDiğer bir cosku ise Fenerbahceliler için … Yarın Ataturk standında belki de Şampiyonluk turu atılacak. Mitingden cıkan bu maca gidecek desek de en fazla 80.000 kişi alacaklar :) Bu yuxen biletleri erken almakta fayda var. Bıyle önemli bir macın hernekadar Fbahce’nin cezası bile olsa İzmir ‘ e verilmesi bizler için buyuk bir şans gercekten de. Şampiyonluk o kadar da uzak değil yarın . Neden derseniz. Eger Fbahce yarın rakibi Trabzonsporu yener ve 3 senedir beşiktaş ı sabırla bekleyip 3 sene once verdiği maclar yuzunden 2.lige dusen Bursa halkı ve takımı BKJ ye bence gecit vermeyerek puan alırlarsa Fenerbahce turu guzel sahilimizde atacak. Ligde maalesef takımı bile olmayan buyuk takımlara hasret bir İzmir için ve de FBahcenin anadolu kalesi olan İzmir için hem buyuk bir şansa hemde buyuk bir onur ve sevinctir..

Bu iki guzel olayın şehrimizde olması bize gurur ve sevin veriyor… Umarım herhangi kötü bir olay yasanmadan herkes sevinc ve gururla ayrılır her iki toplantıdan ..  Turkiye Laiktir ve Laik Kalacak ve Şampiyon da Fenerbahce olacak..!!! :)

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!