Browse By

Twitter Yenileniyor yeni Uygulamalar Geliyor

Spread the love

Facebook‘tan sonra hayatımıza giren microblog sitesi twitter suana kadar sevdiğimiz ünlüleri takip ettiğimiz o an ne yapıyorlarsa ne dusunuyorlarsa anlık gördüğümüz bir 140 karakterlik tweet’larıyla hayatımıza ren katan ama bunun haricinde en fazla tweetpic‘ten foto ekleyebildiğimiz bir site iken insanın cok fazla zaman gecirebileceği eğlenceli bir yer değildi. Ne varki elalemin gunler haftalar gecirdiği kah milleti dürttüğü kah bugday arpa yetiştirdiği facebook reklam piyasasını ele gecirince twitter de bu kremalı pastadan bir dilim daha almak için harekte gecmesi uzun sürmedi.

Mantıken düşünürsek de bir siteyi ayakta tutan ve reklam gelirini tavan yaptıran sey cok yuksek ziyaretci oranı değil, sitede c0k fazla zaman geciren ziyaretcidir bence. Sonucta google amca bile “iyi site” secimi yaparken, davamlı müdavimi olan ve ziyeretçilerin gecirdiği zamana göre muamele yapıyor ve değer veriyor.

Peki ne yapacak twitter? Aksam gazetesi haberine dayandırdığıma göre site suan hali hazırda akan tek sütüna bir kardes gelip iki sutun halinde olacak. İlkinde yine biz gelen mesajları okurken diğerinde bağlantıları girdiğimiz videoları ve fotoğrefları daha pratik bir şekilde ekrandan ayrılmadan izleyebileceğiz. Yani başka bir sayfaya akmadan oldugumuz yerde video ve fotoları paylaşıp görerek twitter in mudavimi olup sitede kalma istatistiklerini şişireceğiz.

Ha bu iyi mi olacak?

Evet.!! biri resim müzik veya video linkini atınca bu nedir ne cıkacak diye meraklanıp illaki tıklamadan merakımızı gideremediğimiz için tıklamak zorunda kalmayacağız oldugumuz yerden görebileceğiz.hersey o an orada olacak ve bitecek yani.

Hayır. Hakikaten facebook’a göre daha bir nezih olan twitter’e yeni recep ivedikler dolacak maalesef. herkes ” bodrum 2010″ seklinde fotolar yükleyecek. Tatilde neredeyse sıcarkenki fotolarını da ekleyip elimizi “block” veya ” unfollow” tuşlarına attıracak. Bunun yanına birde farmville tarzı tarım toprak oyunu da serperse siteye tadından yenmez (!)…

Bekleyip  göreceğiz bakalım önümüzdeki dönem neler gösterecek.. BU arada beni twitterden de izleyin olayın zevkine varın…

http://twitter.com/muzrek  burdayım beklerim

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

2 thoughts on “Twitter Yenileniyor yeni Uygulamalar Geliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!