Browse By

Milli Takım Bu Sefer Sekemedi

Spread the love

turkiyeBaşlarında bence artık milli takım için miyadını coktan tamamlamış, farklı olmak uğruna saçmalayan, enteresan birşey yapayım her mac da millet şaşırsın bi de tutarsa vay ne buyuk antrenör desinler diye saçmalayan bir hoca ile hala aklımın almadığı şekilde Euro 2008 de mucizelerle avrupa 3. lüğünden cıkan ve hala bu akıl almaz efsunu Ermenistan macında da devam eden milli takımın buyusun buraya kadarmış.

Dediğim gibi gercekten de sadece benim değil bircok kişinin de anlamadığı şekilde futbol mucizeleriyle gelen başarı ancak buraya kadardı.  Çunku Euro 2008 de de bence Fransa dan sonra en kötü futbolu yine biz oynadık, saçma sapan oyuncu seçimleri ile, yıllardır pozisyonlarına alışmış futbolcuları hic oynamadıkları yerlerde oynatarak oynadık, şablonsuz tamamen şans toplarına uzun toplara dayalı sistemsiz bir oyun yapısıyla oynadık ama 3. olduk.

Fatih Terim in özel bir gizemi mi var diyeyim yoksa cok mu ballı bir hoca bilemiyorum ama bu gercek oldu ve başarı sayıldı. Çunku takımdaki sakatlıklar olmasa ne hamit ileri mevkide oynar ne semih ortaya cıkar ne de Mevlüt den kurtulurduk. Volkan bile kart gördü semih in mucizevi golunun pasını Rustu verdi . Entersan yani …

Ermenistan macında da takımdaki ahenksizlik, sistemsizlik, laubalilik aynen devam ediyordu ki yine şans yanımızdaydı 2 gol bulduk geldik en azından karizmayı çizdirmedik. Ama çekirge bu gece sıcramadı. Takke düştü kel göründü diyebiliriz.

Mehmet Aurelio yoktu ve yokluğu cok hissedildi. M.Topuz zoraki de olsa yerini aldı. Ama oyun kuruculuğu görevi Emredeyken asla olgun bir atak geliştiremezsiniz ama ne hikmetse hocamız bunu hala anlamış değil cunku Emre asla bir oyun kurucu değil. 

Bu takım gol sıkıntısı cekerken Mehmet Yıldız neden oynamaz hala anlamış değilim inanın arkadaslar. Hem guclu hem yırtıcı hem top saklayabilen hemde son vuruşları etkili ama eksiği ne diye sorsanız büyük takımda oynamıyor. Bir çifte standart söz konusu. Bu benim fikrim.

Sonuc olarak bu milli takım ne kadar zorlarsa da zorlasın 2010 dunya kupası eleme grubundan cıkması için önce belli bazı oyuncuları değiştirmeli. İyi bir oyun kurucu bulmalı. Mehmet Yıldız gibi M.Topuz gibi Yıldıray gibi kaliteli futbolcuları mutlaka bu takıma sokmalıdır. En önemlisi Fatih Terim egolarından arınmalı kendisiyle barışmalı enteresan işler yaparak “cool man” triplerini bırakarak eski Terim olmalıdır.

Pek umudum yoktu ama birkaç kupona yazdım . Ama Terim e guvenerek değil sahadakilerin terine güvenerek yazdım. 6-7 maçlık kuponlarımda tek yanıldığım ve kaybettiğim mac oldu baya da pahalıya mal oldu bu beraberlik.  Birkez daha anladım ki bahiste duygusallığa yer yok.

Sonuc olarak bizi grupda zor gunler bekliyor. favori ispanyadan sonra Belçika ve de Bosna Hersek de çok çekişeceğiz diye dusunuyorm. 2010 Güney Afrika Dunya Kupasına gidermiyiz diye sorarsanız. Tek diyebileceğim şey . ” İnşallah” …

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!