Browse By

Kutsal Damacana 3 Geliyor

Spread the love

Yaklasık 4 yıl önce hayatımıza giren kutsal damacana serisinin üçüncü filminin cekimlerine başlanmış diye duydum. Yaşasın walla. Hernekadar ikincisi bende cok buyuk hayal kırıklığı yaşatsa da ilki film arşivimde guzel bir yerde duruyor. Neydi ilkindeki fark başta senarist farkıydı diye dusunuyorum. İlk filmde senarist Ahmet Yılmaz‘dı. Ahmet Yılmaz denilen abimiz yıllarca Leman dergisinde çizerlik yapmıştır. Yani boş bir adam değil haliyle de bu kişiden kötü bir senaryo cıkmazdı ve cıkmadı. Bunun yanında kaliteli oyuncu kadrosu da eklenince ortaya harika bir film çıkmıştı. İzlerken kasıklarımıza kadar ağrı soktu gulmekten.

Şafak Sezer‘e Ersin Korkut, Büşra PekinSettar Tanrıöğen gibi BKM kökenli Türkiyenin en komik oyuncuları da eşlik etmişti. Hatırlanacağı gibi film Exorcist filmi ille billur geçmiştir. Kaliteli espiriler yerinde kullanılan küfürler ile harika bir film olmuştu.

İkinci film olan Kutsal Damacana/İtmen ilk film buyuk beklentilerle vizyona girdi ama tam bir fiyasko oldu. Yine Şafak sezer vardı ama eski tadı yoktu. Bence yine burada hem Ahmet Yılmaz’ın seneryoyu yazmaması vede BKM oyuncuların eksikliği biraz kolpa bir film yarattı.

İtmen’de seneryo yine Leman Dergisinden Suat Özkan, Kaan Ertem ve Soner Günday’dan çıksa da o eski tadı veremedi saçma sapan ve kült bir konu olan Kurt Adam konusunu işledi. İlk filmi belki 20 defa izleyen bu bunye İtmen’e birkez dayanabildi.

Dün okuduğum haberde serinin üçüncü filmi cekileceğini ve Ahmet Yılmaz’ın senaryoyu hazırlayıp başrolde de Ersin Korkut ve hıyarlı baba Şahin Irmak’ın oynayacağını okuyunca gercekten cok sevindim bir film fanı olarak. Kutsal Damacana 3 filminin konusu ve göndermesi bu sefer yine bir korku filmi klişesi olan Vampir hikayesine dayanıyor.

Filmin konusu ise şöyle: Sebahattin/Sebo (Ersin Korkut), zengin  işadamının konağında iş bulur ve kızı Demet (Özge Ulusoy)’e platonik bir aşkla bağlanır.. Ancak onların bu mutluluğu bir geceyarısı ansızın müştemilatın kapısı çalan efsanevi Kont Dracula (Şahin Irmak) ile birlikte bozulur.

Serinin vazgeçilmezi Fiko yani Şafak Sezer iş hayatının yoğunluğu ( Türk Malı ) nedeniyle ben oynamam artık “yiter ya” demiş ve oynamaktan vazgeçmiş. Hernekadar üzülsem de Ersin Korkut da ondan aşağı kalır yanı yok diyerek teselli oldum.

Çekimlerine başlanan dizi sanırım yeni yılın ilk aylarında vizyona girecek ve emin olun ilk izleyenlerden biri olacağım. Biraz gülmek benim de hakkım değil mi?

İyi Seyirler herkese

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!