Browse By

Geniş Aile Rüzgarına Sizde Kapılın

Spread the love

Yaz dönemi kanalların en laçka zamanıdır. Patronlar tatile cıktığı için midir bilinmez nerde dandik program var hepsi yazın yayındadır. Bu hep boyle olmustur. Yazı idare edip kışın en baba diziler programlara kadar idare etsin diye çerez diziler de yapılır.  Genelde de tutmaz bunlar ama istisnalar dışında.. İşte Kanal D nin Geniş aile dizisi de bu istisnalar içinde. Yeni keşfettim bu diziyi aslında bugun 6. bolumu yayınlandı ben 4. bölümden ayığım aslında.

Kısaca konusu şu dizinin bıçkın ve  serseri delikanlısı Cevahir ( Ufuk Özkan) bir alamancı ailenin kızı ile (yırtmak amacıyla) evlenir ve ama işler yolunda gitmez 3 ay sonra boşanarak Türkiyeye döner ama geride kalbi kırık Şukufe (Zuhal Topal )’yi de bırakmıştır. Geri dönüşü mahallede birçok olayı değiştirir başta cocukluktan bu yana baş duşmanı olan Kara Bilal’i( Fırat Tanış) hiç sevindirmez. Cunku o da Şukufe ye yanıktır ezelden. Her dalda oldugu gibi rekabet burada kaldığı yerden devam eder. Birbirini izleyen bir konu yok her hafta ayrı bir mevzu işleniyor. Bu da sıkıcılığı alıyor aslında..

Kadroda çok sağlam oyuncular rol almışlar. Halit Akçatepe, Rasim Öztekin, genç yetenekler İlker Ayrık ve Avrupa Yakasından tanıdığımız Bihter Dinçel de tol almış. Ama benim bu yetenekler arasında en sempatiği olan evin küçük ve isyankar oğlu Zekai yi canlandıran Bora Akkaş..

Bu diziye sırf kadro var diye ayar olmadım aslına bakarsanız . Asıl neden mizah zevkime cup diye oturması. Öyle espiriler var ki öyle kelime oyunları var ki eğer zamanında Bir Demet Tiyatro fanatiği iseydiniz sizi gercekten memnun edecek bir dizi olacaktır. Neden? Çunku sanki dizi Yılmaz Erdoğan dan cıkma espirilerle dolu.

Cevahir rolundeki kardeşimizi yine benim kışın büyük bir zevkle takip ettiğim Benim Annem Bir Melek dizisinden “Artist” karekteri ile de  tanırsınız.Bu role hakikaten yakışmış. Tam ona biçilmiş kaftan sanki. Abartmıyorum dizide espiri kacımayayım diye nefes almadan izliyorum desem yalan olmaz.

Bu haftaki favori sahnem suydu.

Parayı bulan (zanneden) Cevahir salak ekürisi Ulvi ile altına cipi ceker mahallede havasını atarken enişte adayı olan Mürseli görürler.

-Mürsel seni bırakalım mı?  (arabadan seslenir)

– Bırakın

– hadi bıraktık ( der ve tam gaz yola devam yanında da lavukca bir gülüş)

Gerek yılların ustalarının varlığı gerekse yeni yeteneklerin harmanıyla kaliteli ve bol kahkaha dolu bir dizi olmuş . Cevahir ile Bilal’in kapışmaları Genç Zekai’nin okuldan Pırıl’ı tavlamak isterken ki salak durumları insanı yerlebir etmeye yetiyor.

Bu hafta pazartesi (tekrar çarşamaba) bir saatinizi ayırınve Geniş Aile’ye Siz de katılın.

Umarım dizi biraz da sayemizde daha çok tanınır ve kışın da ekranlarda prime time da yerini alır.

dizinin web sitesi ve bölüm özetlerini buradan takip edebilirsiniz..

İyi Seyirler

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!