Browse By

Euro 2008 Boyunca Evdeki Hanımların Görevleri :)

Spread the love

kadın ve futbolMalum yarın itibariyle Euro 2008 başlıyor ve erkek milleti için yeniden doğuş başlıyor. Bir ay boyunca her akşam futbol ziyafeti . Avrupanın en güçlü takımları en iyi futbolcuları en guzel futbol açılarını kullanan kameralar en yuksek teknoloji ile naklen yayınlar .. koltuk bira ve futbol üçlemesi .. Yani bir erkek daha ne isteyebilirki. Türkiye de bu organizasyonda . Daha ne olsun . Testesteron göstergesi full…!! Şimdiden heyecanlanıyorum sevgili seyirciler..!!

Ama durun sevgili erkek okuyucularım. Hemen peşin sevinmeyin. Madalyonun bir de diğer yüzü var tabiki…  Kadınlar..!!! Çunku futbol demek erkeğin “off” a düşmesi demek. Futbol demek dünyanın merkezinin değişmesi kadından futbola kayması demek. Futbol demek ne yapılırsa yapılsın 90 dk boyunca ilgisiz bir köşe minderi modunda koca demek sevgili demek.  ve de 90 dk boyunca hicbir magazin programı yok demek.  Ne yapar peki kadınlar bu durumda. Tabiki bizim yolumuza daş koyarlar sevgili erkek okuyucular. Ama ben size çözümü buldum…!!!

Hemen açıyorsunuz bir word belgesi aşagıdaki yazıyı copy/paste yontemi ile geciriyorsunuz ve evin girişine asıyorsunuz. Ve 7 ve 29 Haziran arası bu kurallar gecerli diyorsunuz. yaprsanız kralsınız yapamazsanız ancak gece 1 de TRT 1 de yorumları dinlersiniz benden soylemesi ….

Aşağıdaki yazı Euro 2008 dönemi için özel olarak bir arkadas tarafından hazırlanmıştır ve şartları her hemcimsimin istediği şartları kapsamaktadır. Bundan daha iyisi olamazdı sanırım…  Kadınların bu erkeğin testestron seviyesinin rekor seviyelerde gezidiği 23 gün boyunca evde uyması gereken kuralları anlatmakta..  üzgünüz hanımlar bari bu dönemde yardımcı olun bizi bizlere bırakın… İşte yazı..

Hanımlar için 2008 Avrupa Şampiyonası davranış kuralları

 

6 Haziran – 29 Haziran arası Ev İçi Yönetmeliği

 

1.     06.06. – 29.06 arası evin erkeği evin yegane hakimidir.

 

2.    Bu süre zarfında evin hanımı sessizce ve televizyon odası dışında ev işlerini sürdürebilir.

 

3.    Her maçtan evvel televizyon koltuğu yanına bir kasa soğuk bira konacaktır.

 

4.    Maç esnasında hanımın televizyonun bulunduğu odada ikamet etmesi yasaktır. Bira ve çerez takviyesi yapılabilir.

 

5.    15 dakikalık devre boyunca hanıma oda bakım hakkı (kül tablosu boşaltmak, boş şişeleri dolusuyla değiştirmek v.b.) tanınmıştır. Kâğıt hışırdatmak ve sözlü iletişim yasaktır.

 

6.    Maçtan en az 30 dakika evvel erkeğe sevgiyle hazırlanmış bir yemek sunulacaktır. Erkeğin maç konsentrasyonunu bozmamak için bu süre içinde de çene kapalı tutulacaktır.

 

7.    Avrupa şampiyonası boyunca üreme faaliyetlerine yönelik her türlü hareket yasaklanmıştır. Yine, erkeği bu yönde teşvik edebilecek kıyafetler de taşınmayacaktır. Anılan aktiviteler şampiyona boyunca 23.45’ten (maç uzatma ve penaltılara kaldıysa 01.30’dan) itibaren, ve maç erkeğin memnuniyetine mazhar olacak şekilde bitti ise, gerçekleştirilebilir.

 

8.    Hanımın ev bütçesi yeterliyse kendisine küçük bir TV cihazı alarak diğer odada yaprak dökümü ve benzeri ağlamaklı dizileri seyredebilir. Bu süre zarfında erkeğe karşı yukarıdaki yükümlülüklerini aksatmayacaktır.

 

Evet hanımlar, eğer bu asgari davranış kurallarına uyarsanız, biz de

 

a)     Biraları etrafa saçmamaya

b)     Antrenör kabini (yani televizyon koltuğumuz) nin 10 metre civarını çerez kabuklarıyla bulamamaya

c)      Madde 6’daki yemeği yerken devamlı olarak annemizin enfes yemekleri üzerine laf sarfetmemeye çalışacağız.

 

 

Not.: Bu yazıyı tanıdığınız bütün erkeklere (haklarını öğrenmeleri için) ve bütün hanımlara (görevlerini öğrenmeleri için) postalayın lütfen.. Boşanma davalarından sorumlu değiliz

  

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!