Browse By

Bilgisayara Format Atamam Diye Korkmayın

Spread the love

FORMATHepimiz PC kullanıyoruz. Kimimiz eğlence amaclı kimimiz iş amaçlı kimimiz eğitim amaçlı yani kullanım amacı farklı olsa da bilgisayar hayatımızın olmazsa olmazı artık. Kullanmaya başlayıp belli bir süzeye geldikten sonra yeni meraklar başlıyor bünyede. Video editlemek istiyoruz bazen bazen mp3 leri mixlemek veya bir web sayfası yapma ne biliyim fotograf rutuşlama vs yani sizin merakınız ne yönde ise pc nizde o yönde yüklediğiniz programlarla dolmaya başlıyor ve belli bir süre sonra bu programlar veya nette gezinirken siz farkında olmadan pc nize yapışan asalak programlar aracılığı ile makina kasmaya başlar yavaşlar donmalar oluşur yani kısaca bayağı can sıkıcı bir durum oluşur.

Piyasada bulunan sistemi düzelmeye modifiye etmeye yarayan onca program bile sizi bu hantallıktan kurtaramaz hele birde sağlam bir virus kapmışsanız tek ve kesin çözüm artık sağlam bir format atmaktır. 

Format atmak kavramı kısaca bilgisayardaki herşeyi silip daha sonra da yeniden işletim sistemi yükleyip makinanızı ilk kullandığınız el değimemiş yani kaba deyimle kız gibi hale getirmek oluyor. Şimdi diyeceksiniz ki ben nasıl format atabilirim hic teknik bilgim yok. İşte canım kardeşim ben de burada bunu size nasıl yapabileceğinizi ve servise gitmeden evde kendi formatınızı nasıl atmanız gerektiğ konusunda yardımcı olmaya çalışacağım böylelikle $30 + kdv den de yırtmış olacaksınız

Bu konuyu bir kardeşim oturmuş cidden ele almış . Ekran görüntüleri şeklinde ve desteğinde bu formatın nasıl atıldığını baştan sona çok guzel şekşlde anlatmış. Bence cok guzel de yapmış helal olsun demekten kendimi alamıyorum kendisine.

Bu sayfada yazanları takip ederek sizde formatınızı atabilirsiniz artık. Tabi hem format atarken bu sayfayı aynı pc de yapamazsınız  :) en guzeli ya print edin yada başka bir c daha bulundurun yanınızda. :)

Bu kadar zahmetli görünen işin nasıl da basit olduğuna şaşırabilirsiniz. İşte değerli kardeşimin sayfasında sunduğu makalenin adresi. Okuduktan sonra da selamlarımı da iletin de boyle guzel makaleler yazmaya devam etsin.

Tıkla

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!