Browse By

2012’ye Doğru Emin Adımlarla Gidiyoruz

Spread the love

Uzun zamandan bu yana şöyle heyecanlı bir milli mac izlememiştim ne yalan soyleyeyim walla. Bir bıkkınlık gelmiş egosunun buyukluğunden yuzu gorunmeyen Fatih Terim’i ve o ruhsuz futbolu seyretmekten. Ne mactı ya.. Ya yenilsek hiç üzülmeyeceğim yemin ederim ki. Hele o ikinci yarı hakikaten ölüyü diriltir oyle heyecanlı.

Ama çiçeği burnunda hocamız Hiddink henuz daha Turkiye’yi ve takımı tanıyamadığını ilk yarıda gösterdi ki ikinci yarıda bu yanlışını düzeltti ve takımı gercek kimliğine burundurdu. Yanlış neydi ilk yarıda? Boy ortalaması hobbit üstü olan milli takımımızı ileride Tuncay’dan cakma bir santrafor yaratak ortasahada top dalaştırarak gol aramak oldu. Sabaha kadar mac oynansa gol atamazdık netekim de yedik zaten. Rıdvan Dilmen’in de dedği gibi iyi ki de Belçika gol attı. Takım kendine geldi. Gol yedikten sonra da saldırması gerektiğini anladı.

İkinci yarıda saldıran takım cıktı sahaya. Çin malı forvet Tuncay yerine harbi Türk Malı Semih’i koydu. Tuncay’ı asıl yerine koyunca Hamit ve Emre’de yarabbi şükür dedi ve maça daha cok asıldı. Erken de gol gelince tam cosuyoruz derken ikiyi de attık ahan da kopardık dedik 2 dakika sonra golu de yedik. Bastırdıkça zorlandılar sonunda Tanrı’nın da yardımıyla bonus kafalı belçikalı oyuncunun ayağından sık bir gol ile kazandık ve mutlu bir şekilde kanal değiştirdik hep beraber.

Hiddink ne yapıyorsa belli ki iyi yapıyor devam etsin 2 maç 6 puan cok iyi bir başlangıç. Önümüzde Almanya macı var umarız en az 1 puan cıkarırsak bu işi kıvırırz diye dusunuyorum.

Oh be ne guzelmiş heyecan içinde milli mac seyretmek ..

Not : Allah bizi Ömer üründül’den kurtaran (en azından milli maçlarda 2014 yılına kadar) NTVSPOR yönetiminden binlerce kez razı olsun. Ercan taner ve macı oturduğu yerden yöneten Rıdvan Dilmen’in muhabbet de 10 numaraydı.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!