youtube 60fps 4k

Youtube Artık 4K 60fps Video Desteği Sunuyor

403

youtube 60fps 4kDunyanın en buyuk video oynatma sitesi olan Youtube, Google’unda desteği ile kendini geliştirmeye ve bizi şaşırtmaya devam ediyor.Youtube’da su ana kadar 240p den tutun da 4K çözünürlüğe kadar video izleyebiliyorduk. Ama bu 4K çözünürlüğünde izlenen videolar ancak 30 fps olarak izlenebiliyordu.Yani saniyede 30 cerceve olarak yayınlanıyordu. Youtube bundan boyle 4k cözünürlüğe sahip videolarda 60 fps’ye sahip videoları da desteklediğini açıkladı.

Bundan cok kısa bir sure once de Youtube 360 derece görüş acısı sunan videoları da oynatabileceğini ve sistemin bunu desteklediğini açıklamıştı.  Bu 4K çözünürlüğe sahip videoları tam anlamıyla izleyebilmeniz için iyi bir internet bağlantısı ve de en az 3840 × 2160 (4K) çözünürlüğü olan bir monitöre sahip olmanız gerekiyor.

Teknoloji ilerledikçe bakalım Google ve onun şirketi YouTube bizi daha nasıl şaşırtacak hep beraber göreceğiz. Youtube bununşa da yetinmedi ve siteye 4k ve 60 fps olan birkaç video da ekledi. Bu görsel şölene dair merakınız varsa bu videolardan bazılarını aşağıya ekledim. Eger monitörünüz destekliyorsa video başladıktan sonra sağ alt kösede ayarlar ikonuna tıklayarak çözünürlüğü 4k ya getirin.. Bakalım beğenecek misiniz..

. .

. .
2 thoughts on “Youtube Artık 4K 60fps Video Desteği Sunuyor

  1. wahyu

    thank you for the information is be very useful.Come join us and get the big prize that awaits you, do not miss a great bonus that awaits you only in daftarbet303.com

  2. Sisli

    Birde youtubede son zamanlarda görmeye başladım canlı yayın yapılıyor bunu nasıl yapabiliriz her isteyen canlı yayın yapabiliyormu ücretsizmi ? Bu konular hakkındada bilgi verebilirmisiniz. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir