MuZReK.NeT

Oylesine Bir Blog Iste..!!


twitter periscopeFacebook ile birlikte dünyanın iki büyük sosyal medya platformu olan Twitter yeni bir hizmetini kullanıcılarına duyurdu. Bundan boyle kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar cep telefonu veya tablette dilerlerse de evlerinde twitter üzerinden canlı yayın yapabilecekler. 2014 yılında ortaya cıkan bir site olan Periscope bircok sosyal medya devi şirket gibi twitter’in de radarına girmiş ve twitter bu şirketi gecen yıl 100 milyon dolar bedelle satın almıştı.

Peki nedir bu Periscope ? Nasıl çalışıyor ?

Periscope kısaca Twitter’in video hali veya Wine’ın canlı yayınlı hali de denebilir. Kullanıcılar cep telefonu veya başka destekli br aygıtla olduğu yerden  kamerasında o an ne göstermek isterse takipçilerine aynı anda izletebiliyorlar. Yani canlı yayın yapabiliyorlar.  Eger size kendinizi ifade için 140 karakter yazmak yeterli gelmiyorsa bunu pericope ile twitter üzerinden aynı anda camlı olarak paylaşabiliyorsunuz.

periscope twitter

Canlı video yayınlarken bunu takipcilerinize mesaj atarak haber vermiyorsunuz. Bir canlı yayın akışı başlatarak takipcilerinizi canlı yayına davet ederek yayınlıyorsunuz. Canlı yayın süresi veya video kalitesi hakkında henuz kesin bir bilgi yok ama fikir olarak cok enteresan ve eğlenceli geliyor kulağa. Tabi bu özelliğin suistimal veya farklı amaçlar için kullanılıp kullanılmayacağını zaman içinde göreceğiz.

Twitter’in bu eklentisi yani periscope için maalesef Android kullancıları biraz bekleyecek zira bu eklenti veya uygulama suan için sadece IOS için aktif. Yani Apple yoksa suan canlı yayın da yok..

Sonuç olarak bu uygulamanın tutup tutmayacağı, tutarsa arkasından diğer sosyal medya sitelerinin de buna benzer canlı yayın uygulaması geliştirip geliştirmeyeceği twitter kullanıcılarının vereceği olumlu ya da olumsuz tepkiye bağlı şuanda..

Periscope App İndirme : http://www.apple.com/itunes/affiliates/download/?id=972909677

Categories: Teknoloji

3 Responses so far.

 1. benimgibi yazmayı sevmeyen birisi için çok iyi bir uygulama paylaşımınız için teşekkürler…

 2. wahyu dedi ki:

  thank you for the information is be very useful. Come join us and get the big prize that awaits you, do not miss a great bonus that awaits you only in daftarbet303.com

 3. Güzel bir uygulama, bilgilendirme için teşekkürler.


 • RSS
 • Linkedin
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube

Popular Posts

Çalismiyorsan Devle

Hükümetimiz yeni bir saçmalığa daha imza atmak üzere.  Genel Sağlık ...

Adınızın Japoncas

Bu aralar cok moda olan bişey varsa bu da sanırım ...

Bugun Mevlid Kandili

Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v) 'in doğdugu gunun kutlanması anlamına gelen Mevlid ...

Arama Motoru.. Hepsi

Bir webmasterin en vazgeilmezidir arama motorları. Sitesini daima tarfiğini yuksek ...

Hamachi Kur Ağını

Hamachi, hiç bir ayar gerektirmeden sanal ağ'lar (Virtual Private Network ...

Sponsors

 • Cheap reliable web hosting from WebHostingHub.com.
 • Domain name search and availability check by PCNames.com.
 • Website and logo design contests at DesignContest.net.
 • Reviews of the best cheap web hosting providers at WebHostingRating.com.