Browse By

Tarihi ve Turistik Yerlere Sanal Seyahate Ne Dersiniz?

Spread the love

SULTANAHMET CAMİİGünümüz Türkiyesinde maalesef cok kesin bir şekilde gelir adaletsizliği var. Bir kısım yani kaymak kesim gül gibi yaşarken bir kısım maalesef açlık sınırının altında. Hal boyle olunca imkanlar ve sosyal hayat da eşit olmuyor. Oysa ki ulkemiz onca guzelliklere sahipken birçoğumuz yani ağırlıklı olarak bu guzellikleri gezip görmeye ne işimiz ne imkanımız nede maddi durumumuz el vermiyor.  Ama biraz da olsa en azından merak eden insanlara bir web sitesi cok guzel bir imkan sunmuş. Bence fikir olarak gercekten cok guzel düşünülmüş.

Su ana kadar cok merak ettiğiniz mekanların fotografları sanıyorum ki IPIX teknolojisi kullanılarak bir .exe dosyası haline getirilerek 360 derece açıyla makanın her kosesini mausunuzla dilediğiniz gibi gezebiliyorsunuz.

Sitede Topkapı sarayı , Sultanahmet Camii için özel yapılan sunumlar ana sayfada sizi karşılıyor. İster .exe ister .zip olarak bunu bilgisayarınıza indirip kuruyorsunuz ve bundan sonra gereken bir monitor ve bir mause. 

Bundan başka Bursa İstannbul Ankara Konya gibi şehirlerimizin en önemli tarihi turistik ve dini mekanlarını görmek mumkun siz sadece görmek istediğiniz yeri tıklayın bekleyin çıkan dosyayı PC nize indirip kurup gerisini ona bırakın.  Gercek olmasa da sanal olarak bu tarihi guzelliklerimize bir bakın derim ben..

Suana kadar gordugum kadarıyla yedikule zindanları, ulucami,beylerbeyi, dolmabahçe sarayı ve anadolunun birçok yerinde belki de adını bile duymadığınız yerler var. Sitenin bir diğer guzelliğ de eğer yeni mekanlar eklenirse size dilerseniz site haber veriyor.

Bu guzel fikirden ve dolayı siteyi hayata geciren ve emeği gecenlere cok tesekkur ediyorum ve sizleri de kendi konusuyla cok ilişkili olan bu guzel siteye davet ediyorum

http://www.3dmekanlar.com/

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!