Browse By

Pop Muzik Efsanesi Michael Jacksonu Kaybettik

Spread the love

Zenci doğan bu haliyle söhret olan ama sonra bu ten rengini beğenmemesinden mi yoksa beyazlara özenmesinden mi bilinmez yıllar boyu gecirdiği ceşit cesit amaliyatlar ile rengini açan ama herzaman için kendine ait bir tarzı bir ekolü olan karizma sahibi olan dünya capında milyonlar değil de milyarlarca seveni hayranı ve fanatiği olan her yaptığı olay görünmesi zor dokunulması imkansız bir fenomen olan Michael Jackson’u dun kaybettik.

İyi bir dinleycisi olarak gercekten cok uzuldum. Son 5-10 yıldaki dengesiz davranışları haric kendisini cok sevdiğim “They Dont Care About Us” ve ” Smooth Criminal” parcalarına bayıldığım, keske ben de onun gibi dansedebilsem dediğim, onu dansederken izlemenin nasıl bir zevk oldugunu tarif bile edemediğim, meşhur ay yuruyusunun mucidi olan Michael jacksoon aramızdan ayrıldı. Giderken eminim bir cok kişi arkasından ağlamıştır. Emin olun ki tam bir fenomendi bu konuda.

Neler onu bu durumlara getirdi bilinmez. Belki genc yasta bir mega star olmanın verdiği şöhreti parayı ve istediğ herseyi almanın verdiği boşluktan kaynaklanan piskolojik problemleri vardı ama özünde bence ii bir insan olmuştur. Bircok yaşıtım onun şarkıları ve dansı ile buyuduk. Şapkaları kafamıza koyduk ustumuza beyaz penye altımıza okul pantolonu ayağımızda kolej tarzı ayakkabı ile hepimiz kendi çapımızda gözlerimizi kapattığımızda Michael Jackson olmadık mı?

Dun gece aldığım bu ölüm haberine önce inanamadım. Cunku haberi veren de emin değil başka bir gazete haberini kaynak veriyordu. İnsallah doğru değildir dedim. Ama sabah gazeteye baktım ki haber doğru Michael yani efsane aramızdan ayrılmıştır. Kime haber verdiysem hepsinin yüzünde bir burukluk ve huzun oluştu. İnanın hic abartmıyorum.  Bizim gibi 90’lı yılların gencleri için hep özel bir yeri olmuştur.

Kendisine Allah’tan  Rahmet diliyorum. Allah Taksiratını affetsin diyorum..

Hoscakal Michael Jackson.. Hoscakal Efsane..

[flash]http://www.vimeo.com/4900025[/flash]

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!