MuZReK.NeT

Oylesine Bir Blog Iste..!!

Şahan Gökbakar’ın televizyon programından fırlayan, görgüsüz, kaba, ipe sapa gelmeyen kendi capında halk kahramanı elbisesi giydirilen kahramanı Recep İvedik karakterinin anlatan filmi Recek İvedik üçüncü filmiyle tekrar karşımıza cıkmaya hazırlanıyor. Sevenleri kadar sevmeyenleri de olan bu serinin azımsanmayacak ve reddedilemeyecek başarısı da gişe başarısı. Mart 2008 de vizyona giren serinin ikinci filmi 3 gunde tam 1,209,453 kişiye gösterilerek bu alanda rekoru kırdı. Tabi bu gişe başarısının ardından bu potansiyeli ticari olarak değerlendirmemek de aptallık olurdu.

Yani filmin kalitesi hakkında bence hersey tartışılabilir ama gişe başarısı hakkında sanırım pek konusulmaz. Recep İvedik 1 filminde kayıp cuzdanın sahibini bulmak için istanbul’dan antalya ya giderken başından gecenler ile, antalyada rast geldiği cocukluk aşkı ile gelişen olayları anlatıyordu. Tüm agresifliği komplekleri ani çıkışlarıyla bir ayının biraz daha evrim geçirmişi olan recep izleyenlerini güldürdü. Recep İvedik 2 de ise babaannesinin hışmına uğrayan ve son vasiyeti olan iyi bir insan olma serserilikten vazgecme amacıyla ortağı oldugu şirkette işe başlayıp bir taraftan da evlenecek bir kız bulma hayali kuran ama gerek küfürlü ağzı gerekse abartılı hareketleri ani çıkışlarıyla bir turlü istediğini alamayan ama iş dunyasında her nasılsa zirve yapan kıllı dostumuz vardı.

Serinin son numarasında ise konu Recep İvedik kendinden ve yanlızlıktan sıkılan , sosyal olma eğilimi ile okumaya karar verip üniversiteye başlayan Recep hikayeye devam ediyor. Genç bir kadro da Şahan Gökbakar’a eşlik etmekte. Yapımcılığı yine Faruk Aksoy’un üstlendiği film yine serinin iki filmi kadar gişe hasılatı hedefliyor. Zaten bunun dışında hedefleyebileceği ve Türk sanatına yapabileceği bir katkı da yok kanımca. Eğlencelik çerezlik boş vakit değerlendirmek isteyenlerin takılabileceği bir film. Ben ilk ikisini pek beğendiğimi söyleyemem ama o kadar çok meraklısını ve beğenenini görüyorum ki kendimde bir tuhaflık arıyorum.. Ama merak edenleri için youtube’da en çok izlenen videolar arasında da hızla yükselen fragmanını da vermeden yazıyı bitirmeyelim..

Recep İvedik 3 Fragmanı

[flash]http://www.youtube.com/watch?v=hxgihIiqD14[/flash]

Categories: Sinema

6 Responses so far.

 1. Jorja dedi ki:

  Great hammer of Thor, that is pouelfwrly helpful!

 2. http://www./ dedi ki:

  I’m so sorry about your mom. I know she was the glue in the family and that you all loved her very much. Losing a parent counts as one of the biggest stressors. And I’m sure you think of her all the time. And yes, I’m thinking about the Pretty Kiddies, too. I hope everyone keeps thinking about their needs.

 3. http://www./ dedi ki:

  At last, someone comes up with the “right” answer!

 4. http://www./ dedi ki:

  November 3, 2009 little Mo – show me where I do this and I’ll repent. Seriously.The outline of my talk is basically:“Everyone talks about God – the big question is ‘which God??’ because they’re all different. We need a starting point – it’s Jesus. Christianity is Christ – answer all your questions in Him. And, by the way, He’s going to contradict you, be ready for that.”Where do I ever say “You might have experienced this… it’s just like the gospel”?

 5. http://www./ dedi ki:

  Banier et de Maistre viennent d’être placés en garde à vue.Le jeu de quilles se poursuit.On ne va plus danser sur Lili Boniche, maintenant, mais sur Claude Bolling !

 6. I always understood that vampires and wizards etc., for kids was absolute no no for the American market then, lo and behold there came Harry Potter. Since Harry Potter came out there are a few lookalikes, but do publishers welcome wizards, witches and warlocks with the same magnanimity as they would with HP? And is the market saturated?Also what is the antidote for Leery Query Syndrome (Querus Afraidus)?


 • RSS
 • Linkedin
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube

Popular Posts

Çalismiyorsan Devle

Hükümetimiz yeni bir saçmalığa daha imza atmak üzere.  Genel Sağlık ...

Adınızın Japoncas

Bu aralar cok moda olan bişey varsa bu da sanırım ...

Bugun Mevlid Kandili

Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v) 'in doğdugu gunun kutlanması anlamına gelen Mevlid ...

Arama Motoru.. Hepsi

Bir webmasterin en vazgeilmezidir arama motorları. Sitesini daima tarfiğini yuksek ...

Hamachi Kur Ağını

Hamachi, hiç bir ayar gerektirmeden sanal ağ'lar (Virtual Private Network ...

Sponsors

 • Cheap reliable web hosting from WebHostingHub.com.
 • Domain name search and availability check by PCNames.com.
 • Website and logo design contests at DesignContest.net.
 • Reviews of the best cheap web hosting providers at WebHostingRating.com.