Browse By

Korkulan Oldu Recep İvedik 3 Geliyor

Spread the love

Şahan Gökbakar’ın televizyon programından fırlayan, görgüsüz, kaba, ipe sapa gelmeyen kendi capında halk kahramanı elbisesi giydirilen kahramanı Recep İvedik karakterinin anlatan filmi Recek İvedik üçüncü filmiyle tekrar karşımıza cıkmaya hazırlanıyor. Sevenleri kadar sevmeyenleri de olan bu serinin azımsanmayacak ve reddedilemeyecek başarısı da gişe başarısı. Mart 2008 de vizyona giren serinin ikinci filmi 3 gunde tam 1,209,453 kişiye gösterilerek bu alanda rekoru kırdı. Tabi bu gişe başarısının ardından bu potansiyeli ticari olarak değerlendirmemek de aptallık olurdu.

Yani filmin kalitesi hakkında bence hersey tartışılabilir ama gişe başarısı hakkında sanırım pek konusulmaz. Recep İvedik 1 filminde kayıp cuzdanın sahibini bulmak için istanbul’dan antalya ya giderken başından gecenler ile, antalyada rast geldiği cocukluk aşkı ile gelişen olayları anlatıyordu. Tüm agresifliği komplekleri ani çıkışlarıyla bir ayının biraz daha evrim geçirmişi olan recep izleyenlerini güldürdü. Recep İvedik 2 de ise babaannesinin hışmına uğrayan ve son vasiyeti olan iyi bir insan olma serserilikten vazgecme amacıyla ortağı oldugu şirkette işe başlayıp bir taraftan da evlenecek bir kız bulma hayali kuran ama gerek küfürlü ağzı gerekse abartılı hareketleri ani çıkışlarıyla bir turlü istediğini alamayan ama iş dunyasında her nasılsa zirve yapan kıllı dostumuz vardı.

Serinin son numarasında ise konu Recep İvedik kendinden ve yanlızlıktan sıkılan , sosyal olma eğilimi ile okumaya karar verip üniversiteye başlayan Recep hikayeye devam ediyor. Genç bir kadro da Şahan Gökbakar’a eşlik etmekte. Yapımcılığı yine Faruk Aksoy’un üstlendiği film yine serinin iki filmi kadar gişe hasılatı hedefliyor. Zaten bunun dışında hedefleyebileceği ve Türk sanatına yapabileceği bir katkı da yok kanımca. Eğlencelik çerezlik boş vakit değerlendirmek isteyenlerin takılabileceği bir film. Ben ilk ikisini pek beğendiğimi söyleyemem ama o kadar çok meraklısını ve beğenenini görüyorum ki kendimde bir tuhaflık arıyorum.. Ama merak edenleri için youtube’da en çok izlenen videolar arasında da hızla yükselen fragmanını da vermeden yazıyı bitirmeyelim..

Recep İvedik 3 Fragmanı

[flash]http://www.youtube.com/watch?v=hxgihIiqD14[/flash]

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!