Browse By

Kimse Masum Değil, Yaygara Çare değil

Spread the love

Son gunlerde bir yaygaradır kopup gidiyor. Neymiş efendim Bilica toprağı köstebek gibi kazmış da centilmenlik dışı hareket yapmış bu nasıl olurmuş adamı asmalımıyız yoksa kesmelimiyiz yoksa ülkeden mi sürelim. Ya arkadas bu sadece futbol ya .. Kafanız basmıyor mu?

Önce kısa bir mac analizi. Maca Fener 1-0 önde başladı desek yeridir herhalde. Sağolsun Mustafa Denizli oyle pısırık bir kadro ile maça başladı ki 1 puan alsa şampiyonluğa yetecekmiş gibi. Bir Fenerbahçeli olarak Denizli’nin bu korkak futbolunu 1,5 sene cektik biliyoruz. Öyle ki taktiğini bile ezbere biliyorduk. 65:01 de oyuncu değişikliklerine kadar yani. Herneyse ilk 45 dakikada Fenerbahçe oyunu tamamen kontrolu altına aldı. Bir sağdan bir soldan fırsatları cömertce harcadı BJK ne yaptı öyle baktı kaldı.

İkinci yarı Daum hastalığına kapılan skoru korumaya calışan (en azından kaybedecek bir şeyi olması biraz daha bunu makul gösterebilir) F.Bahçe durunca BJK geliyormuş gibi geldi ama 70. dakikaya kadar BJK nin bırakın tehlikeli atağını uzaktan sutunu bile hatırlamıyorum.

Luganonun pozisyonu hariç ( babalar gibi penaltı o ayrı) hakem o ana kadar insanı uyutan bir tempo ile yuruyen maca bir etki yapmadı bence. O pozisyonun etkisinde bir penaltı kararı verdi . Bekliyorduk ne zaman verir diye zaten. Atıştan önce Kadıköy boğası serhat ın yerine giren bilica toprağı eşelemeye başladı enteresan bir şekilde. Daha önce de Fernando Torres gibi bir yıldızın bile yaptığı bu hareket mevzu Fenerbahce olunca atılamayan penaltının bile önüne geçmiş. Ve adam sanki adam öldürmüş gibi linç edilmeye başlandı ve maç boyunca pozisyonu bile olmayan sahada korkak ve bir o kadar tırsak ve mahkum oynayan Beşiktaş başarısızlığının faturasını bu adama cıkarmaya çalıştı hafta boyunca. Ne cahilliği kaldı ne akli dengesi.

Ya arkadas bu penaltıyı da Bilica mı attı. Yoksa bobo penaltı kullanırken arkadan mı dürttü. Önce topunu oyna ez sonra cık ağla. Daha da acısı ve acınası koskoca (!) camia Beşiktaş ne hallere düştü cocuk gibi ağlamaya başladı. Ve gercekten de duyduğumda şaka gibi gelen macın tekrarı ve kural bilmeden kural hatası oldugunu öne sürüp hükmen galibiyet için resmi başvurusuydu. BJK li duruşu bu mudur. Sahada kazanamadığını masa başında mı kazanmaktır. Ki kaldı ki Beşiktaş tarihi bu kadar sütten cıkma ak kaşık mıdır.Yaygaraya ortak olan kutsal ittifakın diğer kardeş takım Gsaray neden yırtar kendini de geçmiş sezonlarına bakmaz. tarihinde kara leke olan 8-0 lik mac hala dururken 90+5 temdit penaltıları varken ne diye konusurlar.

Bu hafta yapılan hatalar. Manisa macında Manisa’nın tamamen temiz golu ofsayt diye verilmiyor. Ahlaksız dedikleri Bilicaya laf edenlerin takım kadrosunda sezon başından beri futbolu yerine kendini sahtekarca yerlere atıp tek işi kasti fauller ve taraftar ile hakemi kandırmak olan Keita varken neden konusurlar anlamak mümkün değil.

BJK nin şampiyon oldugu sezonlar özellikle Sinan Engin döneminde araya giren mafya babalarının ses kasetleri çıkmasına rağmen maçlarda açık şikeler olmasına rağmen puanı mı silindi yoksa ligden mi düştü. Bursa neden BJK ye düşman unutuldu sanırım. A.Sebat macı Rize maçlarını hatırlayalım bakalım. Kural hatası var deniyor. 2003 sezonunda Ankaragucu macı vardır üşenmeyen baksın. Çift vuruşta hakemin eli havada olmasına rağmen Nihat kahveci nin direk gole giden golü bile gol sayılıp galip gelinmedi mi bu ulkede.

Yani bu kadar yaygara arasında ‘dinime küfreden müslüman olsa” bile az gelirken hayat kadınlarına namussuz deyip de haftasonu kerhaneden çıkmayan sakallı amcalara benzetiyorum herkesi.

Bir Fenerbahçeli olarak umuyorum ki Bursa şampiyon olur ( Bursa dan oldum olası nefret ederim )diliyorum ki bu hegamonya ve kısır döngü bitsin diye. Bizleri İstanbul’un ahlaksız hava sahasından kurtarsın futbolumuza artık heyecan gelsin diye istiyorum. Ama pek de inanmıyorum bunun olacağına. Digiturk bu kadar para gömmüşken buraya buna asla izin vermez diye dusunuyorum. Son2 sezondur Sivas bunu yapmaya calıştı ama sonu ne oldu gördük.

Sonuç olarak canlar kimse ne masum ne de tertemiz değil ama gereksiz yaygara da kimseye bir care getirmez. Umarım futbol kalitemiz biraz daha vasat üstü olur da bizde futbol konusur ve yazarız..

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

3 thoughts on “Kimse Masum Değil, Yaygara Çare değil”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!