Browse By

Haydi Fenerbahçe’m Yaz Tarihi

Spread the love

fenerbahçeBüyük gün geldi çattı. Bugun 21.45 de Fenerbahçe‘miz tarihinin en büyük sınavına çıkacak ve Türk Futbolunda bir ilki belki de gerçekleştirecek. Gerçekten çok önemli bir gün. Bugun saat 23:50 yi gösterdiğinde eğer fenerbahçe bir beraberlik veya galibiyet alırsa Türkiye Futbolunda ilk defa bir Türk takımı Şampiyonlar Liginde Yarı Final oynayacak.

Fenerbahçe buraya tırnaklarıyla kazıyarak ve hakederek geldi. Kimleri dize getirmediki. Avrupanın en büyüklerini başı önde gönderdi. Öyle kıytırık takımlar değil hepsi kendi ülkesinin devi avrupanın devi. Anderlecht, PSV, CSKA Moskova, İnter, Sevilla ve Chelsea . Hepsini yenme başarısı gösterdi. Gurur duyduk duygulandık ağladık. Ama bu gecenin anlamı cok.

Buraya kadar gelirken sadece rakiplerini yenmedi fenerbahçe. İçindeki düşmanları, kendisini çekemeyen rakiplerini, federasyonu, kendisine evinde 5 gol atan hezimete sokan  rakip takımı havaalanında çiçeklerle karşılayacak kadar kişiliksiz olabilecek ve kendi sahasında macında rakibin formalarını giyip yabancı bir takımın lehine tezahurat yapabilecek kadar basitleşen kendi liginden rakip taraftarı yendi.

Maçın teknik analizine hiç girmek bile istemiyorum . Çunku bu gece teknikten cok yürekler on plana cıkacak. Öyle bir maç ki bir golun bedeli cok ağır olabilir. Chelsea bunun bilincinde şimdiye kadar guvendiği defansı şimdiye kadar yediği golun bir o kadarını gecen hafta kadıköyde yedi. Alex i, deivid!i cok iyi tanıdı. Hatta bir zamanlar kucumsediği Colin Kazım ı da. Belki sevinmişlerdi kurayı cekerken . ama şimdi yusuf yusuf sesleri inletiyor stamford brige yi.

Bu akşam Gökhan Gönül’ümüz var Carlos’umuz var. Kalede yine Volkan‘ımız var. Ortada Ballack ı yokeden Marco‘muz var. Yani bugece şölenimiz de olacak Allah’ın izniyle. Ve herkes büyüklüğümüzü kabul edecek ve “Vay be Neymiş bu Fenerbahçe” diyecek.

İngilizi İspanyolu İtalyanı Portekizlisi Çinlisi Japonu herkes duyacak Fanerbahçemizin adını. Değeri kendisinin 5 katı bir takımı kupadan dışarı atacak ve ben avrupanın en buyuk 4 takımından biriyim diyecek ve ekleyecek ” Ama şimdilik .. Neden en büyüğü olmayayım ki?

Ve o zaman çekemeyen, elinde çiçeklerle kendisini seyircisine rezil eden 5 gol atan takımı çiçeklerle karşılayanlar susmasını ve bükemediği bileği öpmesini bilecek. Zaten buraya kadar gelmiş bir takıma da saygı göstermemeleri kendi düşük kişiliklerinden ya o ayrı. Ne de olsa bu Chelsea . Bir tromso bir Bordeaux bir dandik isveç takımı değil koskoca chelsea.

Bu gece sonuç ne olursa olsun . Fenerbahçe elenebilir. Farklı yenile de bilir. Fark atabilir. Tur atabilir . Ama ne olursa olsun buraya gelinceye kadar hep göğsümüzü kabarttın kanaryam. Tüm yüreğimiz ruhumuz kalbimiz seninle.

Git o mağrur ingilizlere kendi ülkelerinde futbol nasıl oynanır göster. Git bizi alıştırdığın galibiyetlerden birini daha al. Git avrupanın en buyuk 4 takından ol. Git adını tüm dünya basınında duyur. Git seni hala tanımayanlara ismini ezberler. Git bundan sonrası Moskova dır artık.

Tarihi yaz oyle gel kanaryam.  

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!