MuZReK.NeT

Oylesine Bir Blog Iste..!!

Google hayatımıza girdiğinden bu yana hayatımıza cok değişti gercekten. Bundan 15 yıl önce kim diyebilirdi ki  bedava olarak  Gmail ile 15 GB mail hesabımız olsun, Google Earth ile evimizin konforunda dünyanın en uzak köselerini bir ucakla gezer gibi dolaşabileceğimizi, veya Google Drive ile devasa bir sanal hard diskimiz olabileceğini veya ne hosting ne de yazılıma para verip bedava blog yazarı olabileceğimizi kim düşünebilirdi ki?

Ama 1995 yılından bu yana bir garaj odasında kurulan bu dev şirket suan tum Dunya’ya yön verirken bunca zaman sonra hala bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Ve halen hepsi bedava…  Sizlere bu yazımda Google’un yeni (belki de ben yeni keşfettim) hizmetini tanıtmak istedim.  Proje ismi Google World Wonders Project yani Dünya Harikaları projesi..

Ne işe yarıyor derseniz. Bu proje herkesin hep hayal edipte bir türlü gidemediği dünya mirası sayılan ve bazılarının nasıl yapıldığına dair gizemleri çözülemeyen harikalarına götürüyor olması.  Siteye https://www.google.com/culturalinstitute/project/world-wonders adresinden ulaşabiliyoruz. Aşağıda görüldüğü gibi bizi bir dünya haritası ve uzerinde işaretlenmiş olan belli konumlardaki lokasyonlar yer alıyor. Sayamadığım kadar lokasyon eklenmiş bulunuyor.Bunlar arasında Giza Piramitleri, Tac Mahal, Angkor Vat ,StoneHenge , Buyuk Avrupa katedralleri gibi tarihi yerler yer almakta..

google worldwonderers

 

Örneğin bir klasik olması açısından Giza Necropolis’i sectiğimizde karşımıza burasıyla ilgili tarihi bilgilerin yanında yuzlerce yuksek çözünürlüklü fotograf, tarihi çizimler, videolar, belge ve dilerseniz Google Street View gezintisi cıkıyor. Resimleri tek tek inceleyebilir, dilerseniz maps aracılığı ile 360 derece panoramik fotograflarla etrafı gezebilirsiniz. Vize yok ücret yok tamamen sizin zevkinize kalmış durumda.

google worldwonderers 2

Proje ismi World Wonderers olunca sanmayın ki sadece yapılar ve tarihi yerler var. Tarihi olaylar ile ilgili de birçok döküman yer alıyor sitede. Örneğin İkinci Dünya Savaşı’nda Horişimave Nagazaki’ye atılan Atom Bombalarının etkilerini gösteren Hiroshima Peace Memorial Museum (Hiroşima Barış Müzesi )’nde yer alan belgelere de ulaşabiliryorsunuz.

Tarihe  ve Dünya kültürlerine meraklı bir insansanız sizin için mükemmel bir kaynak olacaktır.Saatlerce sıkılmadan gezebilir ve merakınızı giderebilirsiniz.

İyi gezintiler…

Categories: Teknoloji

3 Responses so far.

 1. Güzel Uygulama Paylaşımınız için teşekkürler

 2. Çok güzel bir uygulama. paylaşım için Teşekkürler. Bu arada site teması hayırlı olsun daha güzel…

 3. Paylaşım için teşekkürler. Güzel ve faydalı bir uygulama olmuş.


 • RSS
 • Linkedin
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube

Popular Posts

Çalismiyorsan Devle

Hükümetimiz yeni bir saçmalığa daha imza atmak üzere.  Genel Sağlık ...

Adınızın Japoncas

Bu aralar cok moda olan bişey varsa bu da sanırım ...

Bugun Mevlid Kandili

Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v) 'in doğdugu gunun kutlanması anlamına gelen Mevlid ...

Arama Motoru.. Hepsi

Bir webmasterin en vazgeilmezidir arama motorları. Sitesini daima tarfiğini yuksek ...

Hamachi Kur Ağını

Hamachi, hiç bir ayar gerektirmeden sanal ağ'lar (Virtual Private Network ...

Sponsors

 • Cheap reliable web hosting from WebHostingHub.com.
 • Domain name search and availability check by PCNames.com.
 • Website and logo design contests at DesignContest.net.
 • Reviews of the best cheap web hosting providers at WebHostingRating.com.