Browse By

Google’ dan yeni bir hizmet daha “Chatback”

Spread the love

google chatbakGoogle artık ne sınır ne de hizmet tanıyor.  Online resim bulma hizmeti, haber grupları hizmeti, Gmail posta hizmeti, dizin hizmeti, blog hizmeti, site istatistikleri, 3 boyutlu dünya haritası ve uydu hizmeti, reklam alıp verme hizmeti ve hatta online office hizmeti , video hizmeti, ve uzayıp gidiyor bunları ülkem insanına ücretsiz ve en kaliteli şekilde sunuyorlar . Allah razı olsun :) Google olmasa belki de en basitinden suan hala 2 MB e mail hesaplarına sahip dandik işlerle yetinecektik. Google hem bu konuda ucuz işi pahalıya veren rakiplerini dize getirdi hemde rakiplerinin de kalitelerini yükseltmek zorunda bıraktı. Bunca hizmetten sonra son hizmeti de yine son kullanıcıya yönelik . Artık bundan boyle siz de sitenizde Google Talk Gadget ile sitenizde kimseyi eklemeden ve kişilerin sizinle görüşmesi için Gmail hesapları olmasına gerek kalmadan Google talk ile görüşme yapabileceksiniz. Nasıl mı?

Bu olaydan yararlanmak için gereken sadece bir Gmail hesabı. Peki ne yapabilirsiniz bu eklenti ile?  Google video, youtube, picasa, flickr adreslerini otomatik olarak tanıyor.Bu eklenti ile video ve benzeri materyalleri sohbet penceresinde gösterip sohbete devam edebilirsiniz gerekirse slayt olarak da oynatabilirsiniz.

Hizmetten yararlanmak istiyorsanız Google Talk Agent sitesine gidip burada siteniz için bir kod oluşturmanız gerekiyor. Tabi bunun için Gmail mail hesabınızla şifrenizle giriş yapmalısınız. Girdikten sonra bizlere sitemizde yayınlayacağımız bir kod verecektir. Eger bilgi değiştirmek istersek Edit ile yapıyoruz. Burada sitemizden yayınlarken olmasını istediğimiz başlık ve kullanmak istediğimiz nick vs soruluyor. google talk agent

Gerekli düzeltme yapıldıktan sonra Update deyip kodu guncelliyoruz. resimde görüldüğü üzere işlemleri yapıyoruz. Bu oluşturduğunuz kodu sitenizde istediğiniz yere copy/paste yapıp sitenizi guncelleyebiliyorsunuz.

Kodu siteye yerleştirdikten ve de siz sitenizde Online olursanız ekranda söyle bir görüntü geliyor. ziyaretcilere sizin burada ve online oldugunuzu gösteriyor.Ekranda Tips&Trick google talk yazısına tıklayan ziyaretçi sizinle iletişime geçebiliyor.

Web sitesi olanlar için guzel bir servis bir nevi canlı yardımolarak da düşünülürse gayet güzel ve kullanışlı hemde bedava.

Google abimize bu guzel hizmetinden dolayı teşekkuru sunarım bu guzel hizmetlerin de devamı dileriz. İyi ki varsın google. We love you walla.. :))

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

One thought on “Google’ dan yeni bir hizmet daha “Chatback””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!