Browse By

Futbol Öldü Kadıköy’e Gömüldü.. Başımız Sağolsun..

Spread the love

selcuk_dereli Dun gece işten biraz erken cıktım acele ile otobüse yetişeyim diye koşar adımlarla durağa yöneldim.Amaç sadece ve sadece bir Fenerbahce’li olarak futbol mabedi olan Şükrü Saraçoğlu’ndaki futbol adına güzel olmaya aday güzel bir maç izleyeyim dedim. Eve ulaştığımda maçın 7. dk sı oynanıyordu. Hemen kuruldum koltuğuma maçın zevkini çıkarmaya başladım. Mac ilk etapta güzel duruyordu. Karşılıklı ataklar güzel bir hava güzel bir atmosfer güzel hareketler yani güzel bir Mac olmaya başlamıştı. Ta ki bu Mercimek ve rol arkadaşı Dereli sahne alıncaya kadar. Bu futbol katilleri sahadaki güzel mücadeleyi çirkinleştirmek adına her şeyi deniyorlardı. Bu mercimek in ilk pisliği kaleci Serdar a top elindeyken tüm vücutla girdiğinde başladı. Daha sonra adeta sahada Tuncay’ı dövdü desek yeridir ama ne hikmetse Selçuk Dereli oralı bile olmadı. Daha sonra ilk yarının sonlarına kadar bu böyle gitti. Dereli den yüz bulan mercimek kasaplığı hat safhalara taşıdı.  Sahada oyle bir ikili vardı ki sanki provokasyon yapmak adına ne gerekiyorsa yapacağız diye yemin etmişler gibiydiler.

Bunları gerçekten samimiyetle yazıyorum bir Fenerbahçe li olarak değil. İkinci yarıda Tümer in gerçekten harika golüyle Fenerbahçe nin öne geçmesinden sonra ve BJK nin ikinci yarıdaki berbat futbolu birleşince panikleyen BJK nin imdadına Tabiî ki Dereli yetişti. Kritik yerlerdeki tüm kararlar FBahcenin aleyhine verilirken orta saha mücadelelerinde Fbahce ye kolay düdüklerle kendi çapında denge yapıp sözde kimseye caktımayacaktı taraflı ve emir alarak sahaya geldiğini.  Dakikalar geçtikçe verilen kararlarla işi iyice zıvanadan çıkardı. Bir hakem ancak bu kadar taraflı ve turu sahada olmayan BJK ye vermek için Sayın Başkanları hizmet için çıktığını belli edebilir. Futbolda bir çeteleşme varsa bu Haluk Ulusoy ve yandaşları olan kirli bir oluşumun eseridir.  Özellikle bu oluşumun  baş hedefi Fenerbahce oldugu herkes tarafından aşikardır. Sayın (!) Ulusoy un akrabası olan sayın (demiroren) akrabalıklarını her tarafa taşımakta asla bir sakınca görmediler ve görmüyorlar. Gecen seneki kupa finali maçından önce kayınpederine devletin kupasını babasının kupası gibi alıp hastanelere taşımasından bu apaçık belli. Bir başkan olarak bence hiçbir ağırlığı ve karizması olmayan bir başkandan çok bir futbol holiganı gibi davranan bu adam hem Türk futboluna hem de BJK ye bir zarardır ve tüm kirli maçların altında her nedense bu şahsın adı hep ön plana cıkıyor. Herkes hatırlar sezonun bitmesine 2-3 hafta kala GSaray ile cok kritik maç öncesi ne demişti haırlarsak “ Biz Fenerbahcenin şampiyonluğunu istemiyoruz Kupa bizim Şampiyonluk Gsaray’ın olsun” diyen bir insandan bence hersey beklenir. Adamın içi yüzüne vurmuş ne de güzel (!) adam baktığınız  zaman..  Aynı iç güzelliği Akrabasında da görebilirsiniz zaten..

 

Ver hasıl ben Tigana bu mercimek i kırmızı kart yer de 10 kişi kalır derken tigana belli ki güvendiği yerler kişiler vardı ki bırakın oyundan almayı Mercimek çamurun şiddetini arttırmaya devam etti. Ve ne tuhaftır 120 dk herseye rağmen sahada kaldı bir pozisyonda Tuncay’ın ayağını yerden kesti topla alakası olmadığı halde ben sadece Ohaa diyebildim ne kart ne başka bir şey..  Bir diğer pozisyon da sarı kartı olan Mehmet Sedef kritik alanda topu bariz elle keserken ve yan hakem eliyle kart işaret ederken Dereli yine birsey yapmadı 108. dk da ceza sahasında topu elle kesen BJK li kardeşine penaltı bile veremedi tabi gecen hafta verildi ya 33 haftadan sonra . Daha 32 maç vardı bir sonraki penaltıya.. Zaten mac penaltılara kalmasın ayıp olurdu. Türkiye de görülmüş mu Fbahce ye penaltı verilmesi…  

Yani mevzu akşam Fabahce nin elenmesi değil ama sahada donen bir başı olan birde sahada şubesi olan bir çirkin şirketin faaliyetleriydi. Bundan öncesi de var bu takımın geçmişine bakıldığı vakit 100. yılındaki maçları verilen kararlara bakan vede meşhur menajerleri Sinan Enginin ortaya cıkan mafya bağlantıları .. Hersey bu kaar acık ve aleni yapılırken işin tuhaf tarafı ne devletin nede zaten buna göz yuman federasyonun buna ses çıkarmaması. Bu kirli oyun hep bu düzene karsı çıkan Fenerbahçe ye karsı oynanıyor..  Buna itiraz eden ya kör yada cahildir.. Ama hersey rağmen eğer bu ülkede bunların cezasını verecek yoksa İlahi Adalet cezayı verecektir. Çünkü Allah Katına tek affedilmeyen sey Kul Hakkı Yemektir.. Ve bu kul hakkında bu oluşumun Fbahceli geceli gündüzlü çalışan yöneticilerin çoluk çocuğundan keserek  para verip stada giden taraftarın ve en önemlisi o sahada deliler gibi mücadele eden Fenerbahceli futbolcular ve buna alet edilen BJK li futbolculardır.  

Umarım günün birinde bu kirli ilişkiler ortaya çıkar ve bu insanlar Adaletin önünde hesap verirler ama bu olmazsa mutlaka bu dünyada cezasını göreceklerdir. Bende bir futbolsever olarak hem ulusoy ve yandaşlarını Demiroren i vede bunlara sahada tetikçilik yapan Hak yiyen Dereli gibi hakemleri Allah’a havale ediyorum…

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!