Browse By

Facebook F8 Konferansında Yeni Uygulamaları Tanıttı

Spread the love

Sosyal medyanın dev firması Facebook her yıl duzenlediği F8 konferansında yeni uygulamaları olan Strobe for Messenger, Sound Clips for Messenger, Shout for Messenger ve Selfied for Messenger’ı tanıttı. Facebook’un geliştirici konferansı olma özelliği olan toplantısından sonra Facebook messenger’a bağlı olarak çalışan yukarıda belirtilen uygulamaları ile  Facebook at Work uygulamasını duyurdu.

Peki bu uygulamalar ne işe yarıyor nerede kullanılacak?

Strobe For Messenger

strobe for messengerBu uygulama ile kendi fotograflarınızdan yeni GIF’ler olusturabilir, çeşitli filtreler yardımıyla goruntuleri değiştirip Facebook Messenger’dan arkadaslarınızla paylaşabilirsiniz.  Kullanımı oldukça basit bir arayuzu olan uyulamadan kendi hayal gucunuzu konusturarak eğlenceliş gifler yaratabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Sound Clips for Messenger

facebook sound clips

SoundClips uygulaması ile arkadaslarınızla mesajlaşırken nasıl ki ruh halinizi göstermek amaçlı  :) , :( , ;) gibi ifadeler ekliyorsak şimdi bunlara ek olarak artık mesajlarımıza uygulama ile ön yüklü olarak gelen ruh halinize uygun sesli komik mesajlar ekleyip gönderebiliyorsunuz.  Yaratıcı ve komik.

 

 

 

 

 

Shout for Messenger

shout for messenger

Son zamanları en populer paylaşım araçları olan internet aleminde”caps” diye tabir edilen resim altına bir yazı ekleme işi facebook’un bu uygulamasında hayat bulmuş. Herhangi bir resim altına veya üstüne dilediğinizi yazın ekleyin, hareketlendirin ve arkadaslarınıza gönderim. Eglenceli değil mi ?

 

 

 

 

 

Selfied for Messenger

selfie for facebook

Kendi yuzunuzden yani selfienizden kendi ifadenizi yaratın. Bir selfie cekme aracı olan bu uygulama ile uygulama ile beraber gelen mutlu, uzgun, heyecan vs yuklu gelen kalıplara uygun olarak selfienizi ekleyip arkadaslarınızla kolayca paylaşabilirsiniz. En guzel tarafı da bu fotografları cihazınızda saklayabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

Facebook at Work

facebook at workAdından da anlaşılacağı uzere bu facebook uygulaması iş cevresi için hazırlandı. Burada amaç aynı iş cevresi ya da işyerinde çalışanların aralarında daha fazla ve verimli olarakpaylaşım yapmasını sağlamak. Bu uygulama bireysel hesaplar tarafından kullanılamıyor sadece işyeri hesaplarında aktif olarak çalışabiliyor. İş arkadaslarınızın veya sektördeki diğer arkadasların paylaşımlarına öncelişk veriyor gözden kacmasını engelliyor. Arkadaslar arasında gruplar kurabilirsiniz.

 

 

 

 

Sosyal medya verimli kullanıldığında insanı geliştiren harika bir araç iken kendinizi gereğinden fazla kaptırırsanız asosyal bir megaloman olabilirsiniz. Aman dikkat..

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!