MuZReK.NeT

Oylesine Bir Blog Iste..!!

Sosyal medyanın dev firması Facebook her yıl duzenlediği F8 konferansında yeni uygulamaları olan Strobe for Messenger, Sound Clips for Messenger, Shout for Messenger ve Selfied for Messenger’ı tanıttı. Facebook’un geliştirici konferansı olma özelliği olan toplantısından sonra Facebook messenger’a bağlı olarak çalışan yukarıda belirtilen uygulamaları ile  Facebook at Work uygulamasını duyurdu.

Peki bu uygulamalar ne işe yarıyor nerede kullanılacak?

Strobe For Messenger

strobe for messengerBu uygulama ile kendi fotograflarınızdan yeni GIF’ler olusturabilir, çeşitli filtreler yardımıyla goruntuleri değiştirip Facebook Messenger’dan arkadaslarınızla paylaşabilirsiniz.  Kullanımı oldukça basit bir arayuzu olan uyulamadan kendi hayal gucunuzu konusturarak eğlenceliş gifler yaratabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Sound Clips for Messenger

facebook sound clips

SoundClips uygulaması ile arkadaslarınızla mesajlaşırken nasıl ki ruh halinizi göstermek amaçlı  :) , :( , ;) gibi ifadeler ekliyorsak şimdi bunlara ek olarak artık mesajlarımıza uygulama ile ön yüklü olarak gelen ruh halinize uygun sesli komik mesajlar ekleyip gönderebiliyorsunuz.  Yaratıcı ve komik.

 

 

 

 

 

Shout for Messenger

shout for messenger

Son zamanları en populer paylaşım araçları olan internet aleminde”caps” diye tabir edilen resim altına bir yazı ekleme işi facebook’un bu uygulamasında hayat bulmuş. Herhangi bir resim altına veya üstüne dilediğinizi yazın ekleyin, hareketlendirin ve arkadaslarınıza gönderim. Eglenceli değil mi ?

 

 

 

 

 

Selfied for Messenger

selfie for facebook

Kendi yuzunuzden yani selfienizden kendi ifadenizi yaratın. Bir selfie cekme aracı olan bu uygulama ile uygulama ile beraber gelen mutlu, uzgun, heyecan vs yuklu gelen kalıplara uygun olarak selfienizi ekleyip arkadaslarınızla kolayca paylaşabilirsiniz. En guzel tarafı da bu fotografları cihazınızda saklayabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

Facebook at Work

facebook at workAdından da anlaşılacağı uzere bu facebook uygulaması iş cevresi için hazırlandı. Burada amaç aynı iş cevresi ya da işyerinde çalışanların aralarında daha fazla ve verimli olarakpaylaşım yapmasını sağlamak. Bu uygulama bireysel hesaplar tarafından kullanılamıyor sadece işyeri hesaplarında aktif olarak çalışabiliyor. İş arkadaslarınızın veya sektördeki diğer arkadasların paylaşımlarına öncelişk veriyor gözden kacmasını engelliyor. Arkadaslar arasında gruplar kurabilirsiniz.

 

 

 

 

Sosyal medya verimli kullanıldığında insanı geliştiren harika bir araç iken kendinizi gereğinden fazla kaptırırsanız asosyal bir megaloman olabilirsiniz. Aman dikkat..

 

Categories: Teknoloji

  • RSS
  • Linkedin
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube

Popular Posts

Çalismiyorsan Devle

Hükümetimiz yeni bir saçmalığa daha imza atmak üzere.  Genel Sağlık ...

Adınızın Japoncas

Bu aralar cok moda olan bişey varsa bu da sanırım ...

Bugun Mevlid Kandili

Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v) 'in doğdugu gunun kutlanması anlamına gelen Mevlid ...

Arama Motoru.. Hepsi

Bir webmasterin en vazgeilmezidir arama motorları. Sitesini daima tarfiğini yuksek ...

Hamachi Kur Ağını

Hamachi, hiç bir ayar gerektirmeden sanal ağ'lar (Virtual Private Network ...

Sponsors

  • Cheap reliable web hosting from WebHostingHub.com.
  • Domain name search and availability check by PCNames.com.
  • Website and logo design contests at DesignContest.net.
  • Reviews of the best cheap web hosting providers at WebHostingRating.com.