Browse By

Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun..!!

Spread the love

kadınlar günü Bir erkek olarak hayatımızın vazgeçilmezi. Bir ekmek bir su neyse bizler için de kadın aynı anlamı taşır diye düşünüyorum. Ömür süre geldikçe bu yaşantıda birçok farklı değer ve mevkide hep karşımızdadırlar bu narin yaratıklar. Öncelikle kutsaldırlar çünkü hayat verirler . Doğurganlıkları sayesinde yeni bir yaşamın anahtarıdır kadın. Annemizdir. Şefkatin sevginin diğer adıdır. Gözümüzün ilk gördüğüdür kokusunu ilk aldığımızdır. Kahrımızı çekendir sabır timsalidir. Elleriyle bize ilk yürümeyi öğretendir. Hayata hazırlayandır . Öğretmendir kadın..  

Gençliğimizde bir heyecandır. Yumuşak bir ses yumuşak bir tendir.  Kalbimizi çalandır.. Sevgilidir kadın..  İnce bellidir kırılgandır. Narin yapılıdır erkeğini mutlu etmeye adamıştır kendini.  Bir kuyumcu terazisi kadar hassastır.  Fazla yük asla onu yıkmaz ama dengesi çabuk bozulabilir bu yuzden bizden de aynı hassaslığı daima bekleyendir olmayacağını bile bile.  Ama erkeğinin tek gamına da dünyayı yakabilecek kadar gözü karadır üstelik..

Yaş kemale ererken hayatını paylaşandır. Dosttur. Severse son nefese kadar yanındadır seveni uğruna. Uzunca yıllar baş koydugun ve koyacağın yastığında hep sıcaklığı vardır. O guzel kokusu sinen guzel yaratık. Kimseye anlatamadığını o bilir ve gerekirse bir ömür saklar. Sırdaştır kadın.  Güzel tenini yumuşaklığını esirgemez erkeğinden . İsterse dünyada cenneti tattırır kadın. Hem bir evin anası hemde haremde baş hatun olabilir aynı gunde. Sonra meyve verir bu guzel gül ağacı. Guzel yuvanın guzel tomurcuklarını büyütür. Bazen de sana da dersler verir hayata dair. Çunku aklı zekası bizlerden cok şeyi aynı anda yapmayı bilir.   

 Sonra sonbahar gelir. Yapraklar dökülmeye başlarken hayat çizgisi sonlarına yaklasırken yine yanımızdadır en tonton haliyle. Şimdi o yetiştirdiği tomurcuklar buyumuş gül olmuş açmıştır dört bir yana ve yeni tomurcukları salmıştır hayata. Tırunlarını seven onalara masal anlatandır kadın. O sıcak eli hala elinizdedir. Sevgiyle bakar gözlerinize.  O yaşta bile size bakandır. Sırtınıza şalı saran yakanızı kapatandır soğuktan korumak için..  Kadın hayatın yaşamın ta kendisidir..!! 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!