MuZReK.NeT

Oylesine Bir Blog Iste..!!

fenerbahce ataturkÖnceki yazımda bahsettiğim ve beklediğim olaylar sanki ben istemişim gibi oldu. Turkiye’nin en buyuk cumhuriyet mitingi tam da İzmir’imize yakısır sekilde muhtesem oldu.. Oyle coskulu ve oyle buyuk oldu ki Amerika CNN de İngiliz BBC de Fransız Le Figaro ve daha bircok medya organında guzel yerlerde yer aldı. Ve hala bu ulkenin karanlığa teslim olmadığını gösterdi.. Ve diğer coşku da mitingden hemen sonra Ataturk Stadımızda vardı.. 70 Bin Fenerbahce’li taraftar da miting coskusuna yakın bir coskuyla şampiyonluğu kutladı.. Birde gun Anneler Gunu olunca olay bal ustu kaymak oldu.. Sabah 07 de başlayan coşku akşam 21 de tavan yaptı..  Alsancak Gundoğdu meydanını Kırmızı bir denize ceviren aydın vatandaslarımız gereken dersi gereken yere gonderirken İzmir Atatürk Stadında da tribunler Sarı ve Lacivert e boyanmıştı sanki düğün yeri gibiydi ve beklenen olu düğün alayı da 32.haftada kuruldu.. 

Miting coskusu o 40 derece sıcağa rağmen en ufak bir soğukluk yaşatmadı ve sıcağı bile bastırdı. Çoluk cocuk genc ihtiyar yerini almıştı şölende. Diğer şölende ise planlar yapılmıştı sanki. Herne kadar Trabzon zorlu bir rakip ise de bizi şampiyonluk için yureklendiren Bursa daki gec kalan hesabın tahsilatı idi. 3 sezon once BJK ile Karadeniz takımlarının al guşum ver gulum oyunları nedeniyle sevgili Sinan Engin in  katkılarıyla olusan guzel tiyatro sonucunda oyunun finalinde bir alt kumeye dusen Bursa hesap soracaktı. Ve hesap beklediğimden daha kabarık cıkınca haliyle BJK altından kalkamadı ve bulaşık yıkamak zoruna kaldı ve belki de elindeki şampiyonlar ligi biletini de rehin bıraktı.. Bu bile sampiyonluğa yetmez iken birde son dakika bombası sivas ta patladı gercek assolist meger sivas ta imiş.. Fenerbahce burada kendi hesabını ytam gormemiş yarım bırakmışken son 5 dakikada cebelleşirken 1 gol olsun şampiyon olsak derken 88. dakikada Sivas tan geşen mac sonucu haberi kalan son 2 dakikada tribunlere şampiyonluk türküleri söyletmeye yetti.

Rakipler sanki anlaşılmış  gibi 32. haftada el birliği ile şampiyon yaptı. Beşiktaş Bursa da 3 gol ile 3 puan bıraktı ve safdışı kaldı. Sezon içinde FBahce’yi evinde 1-0 yenerek 3 puanını aaln Bursa boylelikle aldığı puanı daha anlamlı sekilde iade etti.. Yani öüncv aldığı 1 fincan kahveyi 1 kavanoz olarak getirdi. Bu aslında sonuc 2-2 ilen bize yetmiyor şampiyonşuğu erteliyordu. Cunku Gsaray 1-0 önde iken biz berabere ve BKJ yenik iken Gsaray farkı 6 puana indirmiş oluyor bir sonraki haftadaki macta Gsaray FBahce yi en az 2-0 yenmesi gerekiyordu son haftaya kalması için. Ama dedim ya sözbirliği vardı sanki. Fbahce den Sivas’a kiralık verilen genc oyuncu Gurhan Gursoy +90 da topu indiriken golu eski Fenerbahce li Tomas atıyor ve bu sezonun perdesini indirip şampiyonu tum Turkiyeye anons ediyordu. Şampiyon Fenerbahce idi… 

Selam sana Şampiyon…!!!

Categories: Spor

3 Responses so far.

 1. ankaradan murat dedi ki:

  ben bir fenerbaheliyim bu senede ezdik sizi gemi olsun geirenler saolsun

 2. ankaradan murat dedi ki:

  siz kimsiniz ki fenerbaheyle oynuyorsunuz

 3. baris dedi ki:

  şampıyon belli artık susun


 • RSS
 • Linkedin
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube

Popular Posts

Çalismiyorsan Devle

Hükümetimiz yeni bir saçmalığa daha imza atmak üzere.  Genel Sağlık ...

Adınızın Japoncas

Bu aralar cok moda olan bişey varsa bu da sanırım ...

Bugun Mevlid Kandili

Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v) 'in doğdugu gunun kutlanması anlamına gelen Mevlid ...

Arama Motoru.. Hepsi

Bir webmasterin en vazgeilmezidir arama motorları. Sitesini daima tarfiğini yuksek ...

Hamachi Kur Ağını

Hamachi, hiç bir ayar gerektirmeden sanal ağ'lar (Virtual Private Network ...

Sponsors

 • Cheap reliable web hosting from WebHostingHub.com.
 • Domain name search and availability check by PCNames.com.
 • Website and logo design contests at DesignContest.net.
 • Reviews of the best cheap web hosting providers at WebHostingRating.com.