Browse By

Böyle Çamur Görülmedi…!! Yakısmadı Hocam ))

Spread the love

Fahrenheit-911Gecen haftasonu ağır bir misafirim vardı. Ortaokulu beraber okudugum liseye beraber yazıldığım ama lise 1 sınıfta iken izmir den ayrılan çocukluk arkadasım candostumuz Bedo (cafebahis.net yöneticisidir bilen bilir) geldi taa istanbullardan. Karınca kararınca elimizi imkanımız el verdiğince kendisini ağırlamaya calıştık eşimle.  Ağırlamadan bir kusurumuz varsa (ki elbet vardır) şimdiden affına sığınıyorum. Neyse yediğimiz içtiğimiz bizim olsun akşam oldu bir çırpıda hemen aklımıza hazır bedo da gelmişken cumartesilerin vazgeçilmezi (ibo show tanıtımı gibi oldu) yine kısa donla gezme döneminden canım kardeşim namı değer (((Hocaa))) yı ve yine tanışmamız aynı çağlara tekabul eden diğer can kardeşim Miko yu da çağıralım dedik . Gerçi miko kardesim uzun bir süre kaldırım mühendisliği işinden sıkılmış olacak ki bu ara yine başlık parası derdine pazar dahil çalışmaya başladı o özrünü istedi gelemedi ne yaptıysa.

Tam hoca yola cıkmışken Bedo her ne hikmetse birden İzmir’de düğün salonlarının fiyatlarını sorası geldi. Sormasıyla canım karımın aklına unuttuğu yine (hernedense hep çocukluk arkadaslarından gidiyoruz bugun) cocukluk arkadası olan sanırım adı Nadir di onun kardesinin sünnet düğünü geldi ve eyvah unuttuk diyerek ortamı biraz panık havasına buruyerek ve de Hoca nın Konak-Karşıyaka Vapur seferini otobuse cevirerek bizi düğün salonuna yonlendirdi. Kendimizi düğün salonunda bulduk birden. (buradan bedo ya ayrı sevgilerimi iletiyorum). Herneyse yeterince konu uzadı. Şimdi diyeceksiniz ki ne alakası var konu resmi Michael Moore Fahrenheit-911 ve düğün salonunun.

 Az bekleyin gelicem inşallah konuyu da bağlıyacağım. Düğünden sonra hepberaber bizim evin yolunu tuttuk. Çay kahve derken birden aklımıza ne yapalım derken sessiz film oynamak geldi. Bedo ve ben bir tarafta Eşim ve Hoca diğer tarafta kozları paylaşmaya başladık. Benim en guvendiğim şey bedo nun doğal hayvansal taklit yeteneği. Öyleki bazen öyle hayvanlaşıyor ki insanlıktan cıkıyor. Şaka bir yana durum başabaş giderken sıra bizim film sorma sıramıza geldi benim de aklıma herkesin bildiği  Michael Moore un  Fahrenheit-911 filmi geldi. Hoca yı cağırdım cektim tenhaya (kimse filmi duymasın diye yanlış anlamayın) kulağına  Fahrenheit-911 hoca hadi anlat bakalım dedim.

O an hic beklemediğim bişey oldu yılların hakyemez adalaet timsali her okey masasında çetere tutmasın için rakibi olmayacak kadar güvenilirliği ile Yamanlar a nam salmış hoca ne yapsın beğenirsiniz . Düpedüz çamur yaptı . Demez mi Fahrenheit-911 özel isim diye. Ulen bu film ne özel ismi. Fimin adı Michael Moore mu. Yoksa Abuzer Kadayıf mı filmin adı.  o zaman keloğlan desem bişey demezsin değil mi ” çakkaallll” hemen kel kafa taklidi yap kap 10 tam puanı haney yazdır. Yemezler hocam yemezler. Ne bileyim örnek vermek zor değil atıyorum ” Pastorize Sevdalar” diye film olsa anlatırsın ama özel isim var demezsin ama keloğlan filmde gecen kahraman ise pastörize deki Pastor de bilim adamıdır buna ne diyeceksin.

Yok ben analtmaya çalısıyorum yok hocam bu özel isim değil o nakarata bağlamış gidiyor  özel isim de özel isim. Verhasıl tarihindeki ilk ve umarım sonuncu çamurunu yaptı hocam . Buradan hocama sesleniyorum. ” Hocam seni cok seviyoruz seni özledik ne olur bir daha camur yapma. Artık geldiğinde iki bira ısmarlarsın insanlık öldü mü”

Şimdi siz okuyucularımdan yorumlar bekliyorum . Sizce Fahrenheit-911  sessiz filmde anlatılabilir mi yani özel isim var mı yoksa anlatılamaz mı Fahrenheit-911  özel isim midir? Yorumlarınızı bekliyorum..

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •  

5 thoughts on “Böyle Çamur Görülmedi…!! Yakısmadı Hocam ))”

 1. önder (((hoca))) says:

  yaptığım çamur yüzünden yerin dibine girmiş durumdayım. Ama ben onu biliyorumda adını bilmiyorum yaklaşımı da benden çıkmıştır. bkz. galoş O an Fahrenheit-911 in sadece amerikan hükümetini eleştiren bir film olduğu ve farenheiti nasıl anlatacağımı bilememden böyle bir tezi savundum. Fakat senin sorduğun İTALYANCA aşk başkadır filmindeki italyancaya özel itirazı yapmadım onuda bilesin. Gerçi senin zevcene italyanı çizmeden pizza kulesinden spagettiden ve en son kendimi feda ederek italyan erkeklerinden anlatmaya çalıştım ama sonuç vermemişti. Tekrar özür dilerim…

 2. o-d says:

  valla muzrek hoca hakı sanki. özel isim değil. fahrenheit nasıl anlatılır derseniz. öncelikle sıcaklıktan yola çıkılıp termometreye bağlayabilirsiniz olayı. ordan celcius u yakalayabilirlerse fahrenhayt a geçilir :D Ha yok yakalayamazlarsa karşı tarafa bir oy ekleyin. hiç bi tarafınızı yırtmaya değmez efenim =)

 3. MuZReK says:

  Hocam ogun nasıl camusrsan bugun o kadar centilmen gördüm seni ..Ne demişler altın camura da dusse değerinden birşey kaybetmez . seni herzaman seviyoruz.. o-d arkadasım yorumunda guzel olmus tesekkur ederim…

 4. erhan şişman says:

  seni seviyorum .m.özrek

 5. erhan şişman says:

  seni özledim lan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!