Browse By

Bir Şarkısın Sen Fenerbahçem…!!!

Spread the love

fenerbahce - sevillaDiyecek bir söz yazacak bir kelime bulamadım inanın ki arkadaslar. Dün gece hayatıumdaki sayılı gecelerden biriydi desem abartılı olmaz. Dün gece Fenerbahçeli futbolcular hariç  tüm Türkiye her ne kadar acık acık dile getirmese de soyle dusunuyordu. “Fenerbahce zaten buraya kadar geldi. Gruptan da cıktık birde Sevilla’yı da burada yendik inşallah İspanya’da da şöyle bir iki farkla yenilsek hic sorun  değil. Kimse İspanyolları lendi evlerinde eleyebileceğimizi düşünmüyordu. Ben bile son maçını izlediğimde 5-0 lık macta Fabiano nun öylle bir golu vardı ki sanki makinaya bağlanmış bir serilikle pozisyon yaratıldı takım adeta sov yapmıştı. Ama dediğim gibi sadece inanan futbolculardı.

Biz bu dusunce ile maca hazırlanırken mac başladı ve 10 dakikada 2-0 olmustu bile . Eyvah fark mı gelcek derken sahadaki kaptan Alex dahil kimsenin yuzunde bir teslimiyet yoktu bu da beni şaşırtmıştı.

Sanki bu 2 gol kamcılamıştı nasıl olduysa bu ilk sersemliğin ardından akılda kalan 2 şey vardı. Birincisi takımın en kritik bölgesinde yıllardır varyete yapan sanki bir Messi  miş gibi gereksiz çalımlar atan takım ataga cıkarken top kaptıran vede her defasında da büyük tehlike yaratan  ve bu takımda hala ne işi ver diye düşündüğüm Selçuk Şahin vede kendisine hic yakışmayan iki gol yiyen Volkan vardı.

Ama maç yeni başlamıştı. Yazılacak bir tarih vartdı. Her nekadar o ana kadar onlara kimse inanmadıysa da. İspanya da durum 2-0 ve en az 2 gol gerekiyordu gol yemeden. Çok zordu ama golu yakaladık . Bir umut belirdi içimizde . Acaba mı diyorduk..  ispanya’da durum 2-1 olmustu zor du ama futbolcuların gözleri savaşcı edasızyla korkusuzca etrafı kesiyordu.

Takım eline yavaşca kontrolu aldı. Gökhan sağdan Ugur soldan karşısındaki onlarca milyon euroluk yıldızları gökten yere inidrdiler.  3-1 oldu ama ne farkeder . Savaş devam etmeliydi. Bu da yıldırmadı Fenerbahçelileri.

İkinci yarı bambaşka bir Fenerbahçe. Kendi evinde arenaya cıkarılan Fenerbahçe adeta Matadoru dövüyordu. Bir yandan da kibirli Jimenez e yumruk gösteriyordu Fenerbahçem. Ve durum 3-2 olunca Jimenez tırnaklarına pediküre başladı dişleriyle..

İlk yarının felaketi Volkan sani kendini resetlemiş cıkmıştı sanki o iki berbat golu yememişti. Bu maç benim dönüm noktam dercesine büyüdü kalesinde. Sevilla ne kadar saldırmaya calışsa da karşısında da aynı karşılığı veren ve her an kendisini nakavt edebilecek bir FBahçe yi görünce korkudan kardını da hic indirmedi.

Maç uzatmaya gelince de artık hedefimiz penaltılar dı.. Volkan 2 yedi 3 kurtardı ve borcunu ödedi ve bir tarih yazıldı o gece.. Bizlerde o gecenin şanlı ve şanslı şahitleri olduk. Sahada öyle bir onurlu mücadele vardı ki gerek sahadaki Sevilla gerekse mac oncesi Sevilla yı destekleyen ezeli rakipler bile saygı duyarak ve de desteği FBahçeye vererek saygısını gösterdi.

Evet şampiyonlar liginde Çeyrek final de olsa sonucta bir futbol macı ama biz fenerbahçeli taraftarlar ve de futbolcular için önemli olan şey artık karşımızdaki rakip kim olursa olsun bizim yenemeyeceğimiz hicbir rakip yok. Bizde onlar kadar kaliteliyiz. Eger moralimizi bozmaz ve mücadelemize daha fazla motivasyon eklersek işte biz o zaman Avrupalı oluruz felsefesiydi bence. Ve dün gece Fenerbahçe bir Avrupa Vatandaşı oldu..

Artık kimse hicbir buyuk takım Fenerbahçe çıktığı zaman Çantada Keklik diyemeyecek.  Son yıllarda kollektif futbolu en iyi şekilde oynayan 2 adet UEFA kupası şampiyonu 1 Süper Kupa şampiyonu, kadrosunda Dünyaca ünlü Kanoute, Alves gibi futbolcular barındıran 45000 ateşli taraftarı oılan Sevillay yı evinde hem de Roberto Carlos ve Appiah gibi 2 as oyuncusu olmadan elemişse önce bir düşünecek.

Bence bu sene için Fenerbahçe hedefini fazlasıyla tutturmuş olup bu saatten sonrası da ekstre olur. Önemli olan buraya gelmek değil burada kalabilmektir. Yoksa bizde Galatasaray gibi 10 sene aynı kupayı dilimize dolar durur Avrupaya cıkınca da maymuna döneriz Artık yönetim ve Zico artık daha buyyuk dusunmelidir. Gelecek senenin hesapları yapılmalıdır. Artık bu Fenerbahçe değil Türkiye nin sevincidir. Fenerbahçe adının Avrupa ve dunya da marka olması için en gerekli olaydı.

Şimdi herkes Uğur Boral’ Volkanı Deivid’i ve de benim için gerçek yıldız olan Gökhan Gönül ‘ü merak edecek. Nerden cıktı bunlar diyecekler. Bunlar çok ama çok önemli iş ve mesafeler…

Sonuç olarak dün bizlere yaşatmış oldugunuz heyecan adrenalin vede yüksek sevinc için hepinize ayrı ayrı tesekkur ediyorum. Yolunuz her daim açık olsun .. Sizlerle gurur duyuyoruz Kanaryam…

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!