Browse By

Batıdan Doğuya Bir Köprü Mardin’deki Karşıyaka’lılar

Spread the love

Trt nin Bank Asya Ligi takımlarını tanıttığı Bank Asya 1.Lig Günlüğü programında 1.lig takımlarıyla ilgili bilgiler ile tanıtım, röportaj ve diğer videolar yer alıyor. Bu hafta bir Karşıyaka belgeseli  vardı. Bir KSK’li olarak izlememek olanaksızdı. Ama bu sefer o kadar güzel bir kıs belgesel hazırlamışlar ki duygulanmamak elde değil. Mardin neresi İzmir neresi? Arada o kadar mesafe varki orada Karşıyaka’lıları görünce cok şaşırdım gercekten. Bir de belgeselin öyküsünü öğrenince cok duygulandım.

İzmir Karşıyakalı (35 ½ KSK li) bir öğretmen Deniz Özgür Mardin Kızıltepe’de göreve başlıyor. Herzaman arabasının arkasında “Herkes sever biz ölürüz ” yazan Karşıyaka bayrağı Mardin de dikkat çekiyor ve soruyorlar bu ne demek diye ve hocamız öğrencilerine ve velilerine anlatmaya başlıyor KSK sevgisini. Derken ilgi büyüyor. Hocamız Deniz Özgür bu sefer macları izletiyor öğrenciler internetten izliyor araştırıyor ve ilçede bir Karşıyaka sevgisi yürüyor gidiyor. Herkes evine Karşıyaka atkıları, üstüne karşıyaka formalarıyla gezityor ve en önemlisi Kaf Kaf çekmeyi öğreniyorlar.

. .

Emniyet öğreniyor durumu okula yardım elini uzatıyor. İzmirdeki karsıyakalılar kampanya yapıyor doğudaki kardeslerine giysiler, kitaplar önlükler kırtasiye malzemeleri gönderiyorlar. Doğudaki öğrencileri alıp Karşıyaka’ya getiriyorlar misafir ediyorlar. Ve sevgi köprüsü ve kardeşlik pekişmiş oluyor. Ben ne kadar yazsam da video en güzel şekilde anlatıyor. Zaman zaman gözlerimin doldugunu ve kalbimin bu zor zamanlardan dolayı acıdığını hissettim.  Aslında ne kadar da bağlıyız birbirimize, aslında en ufak birşey bile bunca kötü zamanları unutturabiliyor ve umutları yeşertebiliyor. Çocuk kalbinin büyük sevgileri nasılda kabu ettiğini gösteriyor. Çocukların yüreğine barış ekenler ileride ille de sevgiyi biçeceklerdir.

Bu guzel belgeseli hazırlayan TRT ye ve en önemlisi bu sevgi ve kardeşlik köprüsünün mimarı olan Deniz Özgür hocaya sevgilerimi sunuyorum.. Buyrun videoyu izeyelim.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

One thought on “Batıdan Doğuya Bir Köprü Mardin’deki Karşıyaka’lılar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!