Browse By

Akp Laikliğin Kalesini Yıkıyor Karşıyaka’mızı Bölüyor..

Spread the love

laik karşıyakaSon dönemde ülkeye bir salgın gibi yayılan akp sempatisi ve gericilik amacına ulaşmak için hicbir şeyi engel tanımıyor ve amacına ulaşmak için her yolu mübah sayıyor.  Halka şirin görünmek adına fakir kesime halkın vergisiyle yardımlar kömür dağıtmalar dini alet edip oy toplama düşüncesi ve sadece adı ana muhalefet olan tarihin en pısırık en etkisiz chp si  sonucunda son seçimler sonrasında ayakta kalan neredeyse tek kale olan İzmir de bu yolda göz göre göre elden gidiyor.  Akp nin Gavur İzmir deki son numarası ise Konak ve Karşıyaka gibi bu partiye karşı direnen ve gericiliğe karşı yıllardır direnen ilçeleri bölerek rakip oyları lehine cevirmek. Her ne kadar bunu inkar etseler de gerçek değişmiyor.

İzmir’in merkezi Konak ilçesini, Konak ve Karabağlar olarak ikiye ayırarak oy potansiyelini ve kontrolünü ele geçirmek isterken,  Karşıyakamız da Karşıyaka ve Bayraklı olarak ikiye ayırarak hedefe ulaşılmak isteniyor. Öncelikle Konak’tan ayrılıp Karabağlar ilçesine katılmak istenen mahalleleri ve oy yüzdeleri son oy durumları incelersek durumun vahimiyeti ortaya çıkacaktır.

akp izmir oy Resimde görüldüğü gibi Konaktan ayrılmak istenen ilçeler akp için oy potansiyeli yüksek mahalleler. Bu mahalleler nispeten küçük yerleşim yerleri olmasına karşın yüksek oy verilmiştir birleşirse Karabağlar Belediyesi Akp yönetimine geçecektir Konak ilçesi zaten yıllardır Sol partilerindi .Eğer bütün olarak yıkamıyorsanız parçalayarak elde etmek daha kolaydır. Yürütülen zihniyet budur.

Diğer taraftan Karşıyaka’mızın durumu da farklı değildir. Burada da bayraklı ya bağlananacak mahalelerde (çoğunun coğrafi açıdan Bayraklı ile alakası bile yoktur. Örneğin Yamanlar Mahallesinden K.yaka ya yürüme mesafesi 15-20 dakika iken Bayraklıya özel araçla 15 dakikada ulaşılabilmektedir. Yani vir vatandaşın en basit bir işlem için iki adımda Karşıyaka Belediyesine gidebilecek iken 45 dakika ulaşım aracıyla gitmesi gerekmekte olacaktır. yani yapılan bir hizmet değil siyasi ve politik karardır.  Kabul edilmesi imkansız bir durumdur değerli İzmir’li hemsehrilerim.

Şimdi de Karşıyaka’ daki oy dağılımına bakalım dilerseniz. karşıyaka oyBurada da görüldüğü gibi Karşıyaka dan ayrılmak istenen mahalleler her nedense Akp ye yakın yerlerdir. Yine amaç aynı zihniyet aynıdır.

Lütfen bu oyuna gelmeyelim tepkimizi verelim. Bugun Karşıyaka da bu olaya etpki için miting vardı. Herkes ellerinde Karşıyaka ve Türk Bayrakları ile katıldı tepkisini dile getirdi fakat bu yeterli değildir.

Cumhuriyet mitinglerinin en önemli merkezi olan ve laikliğin kalesi izmiri almak için yapılan bu çirkin oyun böyle kolay bitmemelidir.  Bizler buna göz yumamayız .

Ama maalesef ki bizler kadar bu konuya direnen bir CHP de ortalıkta yoktur. Halktan tamamen kopmuş kendi derdine düşmüş en ufak bir icaraat bile yapmaya aciz muhalefet olmaktan cok koltuk derdine düşen insanların yönettiği bir chp bu ülkeye de cumhuriyete de faydası görünmediğinden meydan maalesef ki boş kalmış herkes istediği gibi at koşturmakta ve tehlike her gecen gün daha cok yaklaşmaktadır.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!