Browse By

90 larda Cocuk Olmak : Atari Salonlarindaki Bolum Sonu Abileri

Spread the love

 

Benim bir arkadasim vardi boyle. ne zaman başim sikişsa street fighters’sa ilk raundu vermiş olsam cağirirdim. ben kola abanmantan, aduket cekicem diye kasmaktan helak olup sirtimdan göt catalima doğru düşey yonde bir ter damlasi ilerlemişken sisli ve dumanli atari salonunun kapisindan , arkasindan esen hafifce esen ruzgarla dalgalanan saçlariyla , önce sülüeti sonra da kendisi belirirdi.ne de mutebessimdi canim kardeşim.

“kay bakalim kenara” derdi nazikçe.. ken solda pozisyonunu almiş parmak uclarinda hafifce sekerken kaşlari catik, m.bison’dan bir once cokan sagat ibne ibne bakardi sağ taraftan götoğlani. bu arada arkadasim önce boynunu sonra da parmaklarini birbirine kenetleyerek kütürdetirdi ne de guven vericiydi o ses öyle. bir ameliyata hazirlanan operatör doktor gibi hazirlanirdi ikinci raunda. ” fight” sesisle kanimiz cekilirken bizim, o damarlarinda donmuşcasina dolasan kanla sakinliğini korurdu. önce bir tartardi rakibini beklerdi üzerine gelmesini, sonra yapardi hamlesini. bilirdi sagat’in en sakat yerlerini.

önceki dövüşlerini takip ettirirdi form durumunu bilirdi. önce alttan salllardi ayaklari celmeyi takardi yakni dövüşürdü “tiger aparkat” yememek için üstüne üşüşürdü. yere düşüp kalktiktan sonra sagat önce iki top yollardi ” aduket” ardindan toplarin arkasindan gider basardi “hooryuket” .. başinda kuslar ucusurdu bundan sonra sagat’in. kucuk bir yumruk darbesiyle hayat cizgisi iyicene kizarirdi ve beraberliği sağlardi. son raund final raunduydu artik. bu sefer ustten giderdi önce aduket toplarini yollar ardindan “pat pat yu ket ” ile havada geçiş turnikesi gibi susulurdu. sikiştirincda da aparkatla indirirdi yerlere. son bir döner tekme ile yuzunun ortasina imzasini çakar, üç saniye siyah ekranda sagat in çarşamba pazarina dönen yuzune bakar ukala bir gülümseme ile yine hayran biraktirip kendine, yine o dumanli atari salonundan ortada bir neden yokken ağir cekimde giderdi ( nasil yapardi hic anlamadim).

– hey arkadasim nereye boyle beni finalde m. bison’la yalniz birakacaksin diye seslendim.
– yavaşca döndü ve ” lan yarak tezgahta yumurta bitmiş koşup tükkandan yumurta getircem” diyerek uzaklaşti.

o gun bugundur ne zaman street fighters görsem hep aklima o kaba atari joysticklerini ve 5 adet renkli tuşlari bir vinç operatörü edasinda kullanan atari salonu ulu kişiliği arkadasim gelir..

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalama ne olur Çalış Senin de Olur..! Ayıp yaa..!